Stunts
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Distinctive Software
1990
1,0MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Stunts, známá taky jako 4D Sports Driving je 3D závodní hra, která klade důraz na závodění na kaskadérských tratích. Je zjevně inspirovaná o rok starší hrou Hard Drivin' a má mnoho podobných prvků i s další podobnou hrou Stunt Driver. Cíl hry je dokončit trať v co nejrychlejším možném čase. Ne vždy se ale povede trať vůbec dojet, protože většinou obsahuje různé loopingy, rampy, mosty, klopené zatáčky a podobně. Hráč může buď závodit s časem, kdy překonává sám svoje rekordy, nebo proti soupeři řízeným počítačem.

Ve hře je několik předem vytvořených tratí a další je možné vytvořit. K tomu slouží jednoduchý editor zabudovaný přímo ve hře. Každá trať má maximální možné pole pro stavění a je jen na vás, kolik plochy využijete. To vše se provádí pomocí čtverečků, kam dosazujete jednotlivé objekty.

Kromě defakto neomezeného počtu tratí je na výběr i 11 druhů polygonových modelů aut s několika druhy barev a automatickou nebo manuální převodovkou. Samotná jízda pak byla na svou dobu docela realistická. Vozy reagovaly na různé plochy jinak a s jinou přilnavostí a dokázaly simulovat přetáčivost i nedotáčivost.

Kromě polygonových aut měly Stunts kompletní 3D Engine, který běžel v rozlišení 320x200 s 256 barvami a uměl ploché stínování bez textur, což bylo v roce 1990 na osobních počítačích to nejlepší, čeho bylo graficky možné dosáhnout. Díky tomu se povedl do hry zakomponovat výborný opakovaný záznam, ve kterém můžete prozkoumat kvality své jízdy ze všech úhlů. Kromě toho ale hra nic víc nenabízí.
Parádní plně polygonová grafika, jednoduchý editor tratí, opakované záběry. Mohl být na výběr nějaký turnaj, nebo soupeření s víc oponentama.