The Terminator: Skynet
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Bethesda Softworks
1996
254MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Asi není potřeba více rozvádět fakt, že je hra Skynet na motivy amerických filmových sci-fi hitů o robotích terminátorech bojujících v dlouhotrvající válce proti usilovně vzdorujícímu lidstvu. Původně byla hra zamýšlena pouze jako rozšiřující balíček pro předchozí Future Shock, v roce 1996 se ale Bethesda rozhodla vydat hru samostatně.

Skynet se hraje úplně stejně jako již zmíněný Future Shock. Lze hrát moderně na WSAD s rozhlížením a střílením pomocí myši. Hra obsahuje osm úrovní a v každé z nich jsou další úkoly, které je potřeba k úspěšnému dokončení mise splnit. Před každou takovou misí je hráč informován pomocí briefingu v podobě video cutscény, což byla jedna z mála novinek oproti předchozí hře. V určitých misích opět využijete džíp s dělem, nebo upravenou stíhačku HK.

Další novinkou je multiplayer, který byl původnímu Terminatoru vytýkán. Ten obsahuje režim deathmatch, který umožňuje hráčům bojovat proti sobě na mnoha mapách buď jako člověk, nebo jako terminátor. Lidé jsou rychlí a tiší, ale jsou poměrně křehcí a mohou nosit pouze lehké zbraně. Terminátoři se pohybují pomalu a vydávají hydraulické zvuky, ale jsou velmi odolní vůči poškození a mohou nést těžké zbraně. Hráči mohou měnit různé parametry hry jako například časový limit, nebo denní dobu.

Skynet má novou singleplayerovou kampaň, ale obsahuje i tu původní. Má nové video briefingy na začátku každé nové mise a má konečně multiplayer. Vylepšila se i grafika, konkrétně teda rozlišení. Skynet je opět poháněn na enginu XnGine, který umožňuje pohyb po rozsáhlých exteriérech, ale zároveň je možné navštěvovat většinu interiérů budov. Nepřátelé a spousta dalších objektů je zobrazeno v 3D polygonové otexturované grafice. Rozlišení je VGA umožňující rozlišení 640x480, což bylo oproti původnímu propastný rozdíl. Pokud si chcete zahrát Future Shock nebo Skynet, doporučuji právě kvůli rozlišení tuto verzi. Hra obsahuje hned několik vylepšení, ale už to není takové zjevení, jako původní hra z Terminátoří ságy byla. Proto o bodík nižší skóre.
Nová kampaň, briefingové videosekvence, multiplayer, ostřejší grafika, skvělá hratelnost. Bugy, HW náročnost na vyšší rozlišení kdysi, ale i dnes v DOSBoxu.