Sim City
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Maxis
1989
353kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Sim City, neboli Mikropolis je první díl z velké série všech "Sim" her od Maxisu, které není možné žádným způsobem vyhrát a tím dokončit. Hra byla dokončená už roku 1985, ale kvůli problémům s vydavateli ji nebylo možné kromě Commodoru 64 vydat. Vydavatelům se dlouhou dobu nelíbilo, že ve hře není možné vyhrát.

Hra nemá pevně stanovený cíl, z dnešního pohledu by byla označována za sandbox. Cílem je jenom rozšiřovat město a zlepšovat životní úroveň. Životní úroveň ovlivňuje mnoho faktorů. Obyvatelům se obecně nelíbí např. život v blízkosti průmyslových oblastí, nebo zvýšená kriminalita. Spokojenost obyvatel naopak zlepšují objekty jako stadion a park.

Hra obsahuje scénáře, ty mají s notnou dávkou nadsázky stejný terén a podobné rozložení jako jejich slavné předlohy, také mají časovou línii a hrstka z nich také reálné události. Většinou se jedná o výzvu, jako zachránit město před katastrofou a podobně. Katastrof je hned několik druhů. Pro hráčovo narušení klidného budování města občas hra připraví zemětřesení, záplavy, nebo vypustí godzillu.

Grafika hry je 2D a velmi jednoduchá, ale pár detailů se přece jen najde. Auta jezdí po silnicích, na stadionu jsou lidi, katastrofické události ničí přírodu a podobně. Pro bídný vizuál mám ale jeden důvod omluvy - pokud by se zastavěla celá mapa městem, tehdejší počítače by to asi neutáhly.
Hratelnost ze které Maxis těžil další desítky let, prostředí ovlivňuje obyvatele - obyvatele ovlivňují ekonomiku Neatraktivní grafika i zvuky