Redneck Rampage
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Xatrix Entertainment
1997
58,8MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Redneck Rampage je klasická střílečka z první osoby zasazená do fiktivního amerického venkova Hickston v Arkansasu. Vytvořila ji společnost Xatrix Entertainment roku 1997, tedy na sklonku života Build Engine, na kterém je postaven. Než na raketomety a spousty krve hra sází na humor a nadsázku.

Děj hry se točí kolem dvou bratrů Leonarda a Bubby, kteří na každoroční slavnosti vyhrají první cenu - nádherné prase Bessie. Když ale z vesmíru přílétají ufoni a prase ukradnou za účelem vlastních pokusů, Leonardo a Bubba se s tím nesmíří a rozhodnou se získat svůj majetek zpět. Příběh je mnohem zajímavěji a rozsáhleji popsán v manuálu, který je přiložen v doplňcích hry tady na webu. Ten je originálně ztvárněn místními vesnickými novinami.

Jedná se o klasickou Buildovku jako Duke Nukem 3D, nebo Blood. I schéma ovládání je stejné. Zbraňový arzenál je vcelku vyvedený. Kromě klasické brokovnice, kulometu je tu například ufonská zbraň, kotoučová pila, nebo kuš vystřelující dynamity. Podstatně slabší je to s nepřáteli. Když vynechám všechnu tu faunu, jako jsou prasata, komáři, nebo psi a několik ufonů, tak střílíte celou hru jen po dvou typech nepřátel. A to je opravdu smutné. O moc veselejší není ani počet epizod - jsou pouze dvě. To je v porovnání s konkurencí suverénně nejmíň. Jednotlivé levely jsou sice rozsáhlé, ale kvůli místy jednotvárné grafice, zapříčeněné zastaralým enginem, může nastat zmatené pobíhání po mapě a bloudění. Hlavní devízou hry jsou dva ukazatele - stupeň alkoholu a plnosti břicha. Když vypijete trochu alkoholu, může to mít pro vás pozitivní účinky. Pokud to ale přeženete, začnete se motat a při opravdu velké dávce i spadnout do kómatu.

Vypíchl bych povedené renderované postavičky a poměrně detailní textury. Vývojáři nabízí rozlišení od 320x200 do neuvěřitelných 1600x1200. To je opravdu velkorysá nabídka. Problém je v tom, že nejnižší rozlišení není očividně dělané pro hru. Pochvalu si zaslouží i poměrně realistické prostředí, které se mění zpravidla úroveň od úrovně - pila, letní kino, vrakoviště, čistička. Sečteno a podtrženo - Redneck Rampage se nebere příliš vážně. Je dostatečně zábavný, ale rozhodně ne revoluční nebo inovativní, je vtipný, ale může působit jako chudý příbuzný mezi ostatníma na Build Enginu.
Vtip a nadsázka, realistické prostředí venkova, ukazatele množství alkoholu a plnosti břicha. Trestuhodně málo nepřátel a epizod, dosluhující engine.