Red Baron
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Dynamix
1990
1,48MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Red Baron je bojový simulátor letadel, převážně dvouplošníků, z raného období rozkvětu letectví západní fronty první světové války. Hráč se může zapojit do jednotlivých misí, nebo kariérního režimu, létat buď pro německé German Air Service, nebo britské Royal Flying Corps. K dispozici je mnoho slavných letadel jako například Fokker Dr.I Triplane, Sopwith Camel, neboo SPAD XIII.

Hra nemá moc realistickou fyziku, i když obsahuje vlastnosti skutečných letadel té doby. Například gyroskopický efekt vytvořený rotačním motorem, nebo stříhání horních křídel při vysokých záporných přetížení. Hráč se také musí vypořádat s problémy, kterým čelili skuteční piloti z první světové války, například zasekávání zbraní, poškození motoru, popřípadě i vykrvácení.

Ve hře je spoustu typů misí, na jejich rozepisování tu není moc prostoru, proto detailnější rozebrání je uvedeno v doplňcích s odkazem na hlavní kartě hry. Kariéra probíhá od prosince 1915 do října 1918 těsně před koncem války. Postupem času je hráč převeden na různá historická letiště a i fronta se posouvá stejně tak, jako tomu bylo během války, takže se zaznamenávají bitvy jako Verdun.

Hra sleduje počet zabití nepřátelských letadel v kariéře a na základě toho uděluje povýšení, medaile, popřípadě si může nakonec přizpůsobit i barvy svého letadla. Pokud je hráč v boji zraněn a je schopen přistát, trvá nějakou dobu než se zotaví (na nepřátelském území stráví čas v zajateckém táboře). Úspěšný hráč může být přidělen na letiště, které obsahuje historicky slavné letouny.
Spousta obsahu, nadčasová 3D grafika, reálné modely, letci i průběh první světové války. Není nic co bych mohl vytknout.