Raptor: Call of the Shadows
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Cygnus Studios
1994
2,94MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Raptor s podtitulem Call of the Shadows a původním pracovním názvem Mercenary 2029, je vertikálně rolovací střílečka, od společnosti Cygnus Studios, vydána 1. dubna 1994 výhradně pro MS-DOS. První epizoda Bravo Sector byla distribuována jako shareware, další dvě epizody komerčně. Zápletka je vlastně nijaká. Jste žoldák, který je v budoucnu vyslán na meziplanetátní mise, aby v moderní stíhačce Raptor zničil nepřítele MegaCorps.

Hra je rozdělena do tří sektorů - Bravo Sector, Tango Sector a Outer Regions, které lze považovat za epizody. Každá z nich má devět úrovní, takže dohromady 27 misí. Pokud se jeden sektor dokončí, lze jej hrát znova pouze na vyšší obtížnost. Většina misí je poměrně pestrých, protože hráč má někdy za úkol zničit vrtnou plošinu, rafinérii, leteckou základnu, nebo chemickou továrnu.

Pro průchod hrou je potřeba nahromadit hodně peněz pro vybavení stíhačky. Ty lze vydělat převážně ničením nepřátel. Většinou se pohybují po předem daných trajektoriích. Kromě nepřátel jsou ve hře další zničitelné objekty, kde se může skrývat třeba speciální munice. Do ničeho ale není možné narazit, teda kromě letadel v náletech. Na konci každé úrovně, v pozdějších i v půlce, se objevují bossové. Hráč se může rozhodnout ukončit úroveň předčasně. V takovém případě ztratí všechny peníze získané v misi, obdržené poškození a nasbírané zbraně však zůstanou.

Za peníze si je možné koupit různé zbraně a štíty. Existují dva typy zbraní - jeden je vždy aktivní a druhý typ je volitelný. Některé volitelné zbraně mohou zasáhnout pouze vzdušné, nebo pozemní cíle. Speciální zbraní je megabomba, jednorázová zbraň, která zničí všechno na obrazovce. Kromě bossů, ti utrpí poškození. Kromě obtížnosti Elite se hlavní štít postupně regeneruje, pokud nestřílíte. Fázový štít přidává ochranu navíc, který lze dokoupit v obchodu. Poslední věcí co lze zakoupit je iontový skener, který dokáže měřit energii a ukazatel poškození nepřítele.
Pěkná grafika, spousta zničitelných objektů a vylepšení letounu. Nepřináší nic moc nového oproti starším konkurentům.