Prince of Persia 2
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Broderbund Software
1993
4,7MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Druhý díl Prince volně navazuje na jedničku. Když si princ přichází pro princeznu do jejího paláce, zjistí, že už je v přízni jiného nápadníka vzdáleně podobného vám. Po krátké konverzaci hlavní hrdina zjišťuje, že tajemný muž v blízkosti princezny je obživlý začarovaný Jaffar a vy jakožto její zachránce jste v jejích očích pouhý žebrák. V tu chvíli se pokusí prince zajmout stráž, ale hrdina bere nohy na ramena a utíká z paláce pryč. V tu chvíli se do role pouštíte vy s touhou vzít spravedlnost do svých rukou.

Hra co se týče animací moc pokroku neudělala a vlastně nabízí to samé co předchůdce, což ale není na škodu, protože v původní hře byly animace nesmírně nadčasové. Grafika samotná ale razantně prokoukla. Postavy, ale i samotné lokace hry jsou mnohem detailnější, větší, barevnější a všeobecně designově pestřejší. Těžší je soubojový systém, který je nyní praktikován mnohem častěji a to až se čtyřmi nepřáteli zároveň.

Jinak se hra drží starých základů. Takže opět na řadu přichází časový limit a opět je kromě soubojů potřeba překonávat různé platformy, nástrahy a řešit hádanky. A taky je opět možno pít magické lektvary. Princ 2 má celkem 14 úrovní. První se odehrává na hradbách, druhá na ostrově. Třetí až pátá se odehrává v jeskynním komplexu. Šestá až devátá úroveň je v ruinách, v dalších čtyřech úrovních se pohybujeme v červeném paláci. Na vrcholu věže se odehrává poslední úroveň, kde se utkáme s Jaffarem.

Jednička Prince byla svým konceptem skvěle vymyšlená. Dvojka všechny porodní bolesti svého staršího bratříčka vylepšuje, takže se pokračování vyvedlo stejně tak dobře, ne-li líp jako první díl.
Krásná grafika, dobrý příběh, spousta zajímavých lokací, zachován původní koncept svého předchůdce. Animace zůstaly beze změny, ale to nejde považovat úplně za kritiku.