Prince of Persia
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Broderbund Software
1990
783kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

První princ je jedna z nejúspěšnějších a nejznámějších plošinovek všech dob. Původně vydán už roku 1989 Jordanem Mechnerem a společností Broderbund pro Apple II. Port na MS-DOS vznikl o rok později. Hra nabízí 12 úrovní, které jsou vyšperkovány různými nástrahami, jako jsou například propadající se podlahy, nebo trčící bodláky.

Příběh není nijak komplikovaný. Za nepřítomnosti sultána se v království zmocní trůnu vezír Jaffar. Sultánova dcera je vězněna v království a má pouze hodinu na to, aby se rozhodla - buď si Jaffara vezme, nebo zemře. Vy jako princ máte právě tuto hodinu na dosažení všech úrovní a tedy zachránění princezny.

Ve hře se setkáte s několika druhy lahviček. Malá červená doplní jeden život, červená velká doplní všechny životy a navýší jejich maximum o jeden navíc. Modrá je jed, která jeden život ubere a nakonec zelená, která buď otočí obraz o 180°, nebo způsobí stav beztíže, lze tedy skákat z mnohem větších výšek.

Grafika hry ničím neoslní, designy lokací jsou velmi jednotvárné, což je asi největší nevýhodou hry. Co musím ale vyzdvihnout, tak jsou animace. Ty jsou díky použité retroskopii prvnotřídní a realistické a hned za několik vteřin si je zamilujete. Hra obsahuje i základní bojový systém, který se zrovna neřadí mezi propracované, ale mě osobně nevadil a příjemně doplňoval hru. Zvuková kulisa je slabší. Kromě úvodních melodií jsou ve hře jen jednoduché zvuky. I když je potřeba si zvyknout na charakteristickou setrvačnost hlavní postavy, po několika minutách už budete vědět co a jak. Potom už lze tuto herní legendu jen doporučit.
Vynikající animace, hratelnost, plno nástrah a nepřátel. Jednotvárná grafika a lokace.