Paratrooper
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:

Ke stažení:
Orion Software
1982
17,8kB


STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Paratrooper je rarita mezi počítačovými hrami a jedna z úplně nejstarších i tady na Smetišti her. Vžijete se do role obsluhy střelecké věže snažíte ubránit nalétávajícím nepřátelům.

Věž má pouze dva směry pohybů - doleva a doprava. Po nebi létají vrtulníky, ze kterých vyskakují parašutisti. Hráč musí sestřelit buď samotný vrtulník, nebo vyskakujícího parašutistu. Pokud se totiž stane, že propadnou 4 vojáci na jednu stranu věže, vylezou na sebe a zničí vás. Ještě ostražitější je potřeba být při náletu letadel. To je potřeba ihned zlikvidovat, jinak vyšle bombu, která se dá ještě na poslední chvíli sestřelit. Pokud se to nepovede, je konec okamžitě. Zní to docela jednoduše, ale ve skutečnosti je to extrémně těžké, tedy alespoň pro několikaminutové přežití. Samotná hra je spíše takovou jednohubkou, protože jednu zahrání zabere maximálně jednotky minut.

Graficky je hra naprosto primitivní, ale to se dá od tak stařičké záležitosti očekávat. 4 barvy nejsou zrovna mnoho, ale vzhledem k jednoduchosti grafiky to bohatě stačí. Mnohem víc mě ale zaujala audio složka, která už při spuštění překvapí perfektní melodií. Všeobecně zvuky ve hře jsou víc než nadprůměrné.

Paratrooper je vzhledem k roku vydání velká vzácnost. Už jen proto stojí tato rychlá záležitost za vyzkoušení. Každopádně vzhledem k pouze několikaminutové herní době a vysoké obtížnosti o nějakém větším a dlouhodobějším hraní nemůže být řeč. Je možné se v rychlých výměnách maximálně předbíhat s kamarádem kdo dá větší skóre.
Zajímavost pro opravdové fajnšmekry, na svou dobu moc pěkné audio. Herní doba jen několik minut, neskutečná obtížnost, repetetivnost.