Tajemství Oslího ostrova
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Pterodon Software
1994
2,3MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Tajemství Oslího ostrova od společnosti Pterodon Software je první česká, oficiálně celoplošně distribuovaná hra pro PC. Vznikla jako parodie na úspěšnou adventurní sérii Monkey Island, proto se hlavní postava jmenuje zkomoleninou jména hrdiny slavné předlohy - Gajbraš Tripvůd.

Děj navazuje na první díl originálního The Secret of Monkey Island. Pirát Gajbraš přežil ztroskotání své lodi a snaží se dostat z ostrova obydleného mluvícími osly. Vlivem neznámé nehody zbylo na ostrově jen pár oslů a oslí chrám, který obývá Gajbrašův nepřítel - pirát LeGek.

Hra běží v nízkém rozlišení a obsahuje 25 lokací. V porovnání s předlohou zaostává ve všech technických ohledech, i když je o několik let novější. Přesto má jednu velkou přednost. Je kompletně v češtině a má svůj specifický styl humoru, který ale nemusí zrovna každému sednout.

Asi by stálo za to doporučit spíš původní předlohu Monkey Island, což je svým způsobem pravda. Je lepší ve všech ohledech a tak trochu jej Oslí ostrov vykrádá. Na druhou stranu byste se ochudili o kus české historie, protože tahle hra je ta, která položila základní stavební kámen v českém herním byznyse.
První česká oficiálně distribuovaná hra, specifický humor, česká lokalizace. Nelogické prvky a kombinace, technická zastaralost, vykrádá původní Monkey Island, délka hry.