NHL Hockey 96
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Electronic Arts Canada
1995
511MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Ročník 96 je v pořadí třetí hokej s prestižní americkou licencí na osobních počítačích MS-DOS od EA Sports. Hra byla portována na spoustu herních zařízení jako Segu Genesis, SNES, nebo Gameboy. Tento ročník je speciální hlavně v tom, že má poprvé trojrozměrnou grafiku.

NHL 96 nabízí šest herních režimů - Regular Game, Playoffs, Playoffs Best of 7, Season, Shootout a Transactions. Regular Game je klasická exhibice, Play off jsou vyřazovací turnaje, Season je kompletní sezóna o 84 zápasech a v režimu Shootout si hráč může procvičit techniku trestného střílení. V speciálním režimu Transactions hráč přebírá roli generálního manažera a stará se o chod klubu.

Pocit z bruslení a fyzika hry je podobná původnímu NHL Hockey. Z dnešního pohledu působí neohrabaně, nepřesně a velmi zpomaleně. Může to působit trochu zvláštně, ale pokud jste zvyklí na starší ročníky, nic vás nepřekvapí. Lze hrát proti počítači, jehož schopnosti lze regulovat nastavením obtížnosti, nebo proti kamarádovi v multiplayeru. Hra oproti minulým ročníkům vylepšuje umělou inteligenci, fyzické souboje, nové možnosti pohybů a všeobecně vylepšení animací a zvuků.

Samotná grafika je naprosto parádní. Hra příchází s revoluční technologií Virtual Stadium, která poprvé prezentuje stadiony v trojrozměrné grafice. Škoda zpracování jednotlivých hráčů. Těm by nebylo při hře co vytknout, ale při bližších záběrech jsou až příliš rozpixelovaní. Naopak ale jejich odraz je velmi působivý detail. Po zvukové stránce je hra také podařená, jen zamrzí, že pořád chybí zápasový komentátor.
Parádní grafika a působivé detaily, soundtrack, licencovaná NHL. Neohrabané ovládání, chybí komentátor.