The Need For Speed
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Electronic Arts
1995
40,2MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Všichni známe asi nejznámější a nejslavnější automobilovou videoherní značku Need for Speed. Její počátky sahají až do roku 1994, kdy vyšla první verze prvního dílu na konzoli 3DO. O rok později vyšla verze pro osobní počítače a o další rok byla portována také na Saturn a Playstation. Hra byla vytvořena ve spolupráci s časopisem Road and Track, který dopomohl k realističtějším modelům a zvukům. Později ještě vyšla Second Edition verze, která technicky hru vylepšila a přibyly dvě další tratě.

Hra nabízí závodění ve sportovních vozech různých značek. Na výběr jsou auta jako Lamborghini Diablo, Ferrari 512 TR, nebo třeba Mazda RX-7 a Dodge Viper RT/10.

Co se týče tratí, tak ty tu jsou dva typy - Track a Road. Track jsou okruhové tratě klasických závodů a Road jsou dlouhé tratě, rozdělené na několik částí, vetšínou s provozem a policií. Na těch se taky závodí, ale znepříjemňují vám to kromě oponentů i civilní vozy a policie. Ta když vás chytí, dostanete pokutu a tím vás v závodě zbrzdí, třetí pokutou závod končí neúspěchem. Je možné zvolit klasický závod nebo turnaj. Pokud hráč zvítězí ve všech tratích v turnajovém režimu, odemkne se mu jeden speciální okruh.

Grafika je ve hře naprosto fantastická. Troufám si tvrdit, že žádná jiná závodní hra neměla v roce vydání NFS srovnatelný vizuál. Plně trojrozměrné prostředí i auta, k tomu navíc neuvěřitelně realistický zvuk. Ano, dnes už to není v sérii běžné, ale původní Need for Speed se snažilo o realismus a myslím, že se to i dařilo. Kdybych chtěl najít nějaké negativum, tak by to byly asi špatně stanovené kolize na krajnicích silnice. Na některých místech je to řešeno poněkud nešťastně a špatně se odhaduje kde ta kolizní stěna je.
Fantastická grafika, dobrá hudba a výborné zvuky aut, důraz na realističnost, policie i okruhy. Kolizní systém s okolím trati.