NBA: Lakers vs. Celtics
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Electronic Arts
1989
187kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Plným názvem Lakers versus Celtics and the NBA Playoffs je basketbalová hra vyvinutá společností Electronics Arts roku 1989 a zmiňuje rivalitu dvou týmů z osmdesátých let. Jedná se o první licencovanou hru společností NBA, takže obsahuje plná jména hráčů a týmů. Prezentace před začátkem i v přestávkách ve hře byla inspirována těmi v televizi.

Hra nabízí hned několik způsobů jak hrát. Dva hráči proti sobě, nebo proti počítači. Hra proti počítači je dále rozdělena do dvou režimů - Exhibition a Playoffs. Exhibice je klasický přátelský zápas a play-off je vyřazovací část soutěže NBA.

K dispozici jsou také tři úrovně obtížnosti - Pre-season, Regular season, Playoffs and Showtime. Je možné nastavit i délku zápasu od dvou do dvanácti minut. Hráči si mohou vybrat jeden z osmi týmů, které byli v play-off před vydáním hry, tedy ročníku 89, plus All-stars tým obou konferencí.

Grafika hry je na svou dobu docela průměrná, někdy je trochu komplikované najít vašeho označeného hráče, protože nemá žádný ukazatel, pouze jinak zbarvený dres. S audiem je to trochu horší. Ve hře není ani žádná melodie, i zvuky ve hře jsou minimální. Škoda že ve hře není ztvárněno něco jako oslavy po skórování, nebo vyhraném zápase. Díky nějakým podobným detailům hra působí trochu chudě.
NBA licence, jednoduché ovládání a hratelnost. Téměř žádné zvuky, žádné oslavy hráčů ani po zápase, občas se špatně orientuje v aktivních hráčů.