The Secret of Monkey Island
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Lucasfilm Games
1990
98,3MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

V překladu Tajemství Opičího ostrova je grafická point-and-click adventura z roku 1990 od studia Lucasfilm Games. Hru vymyslel už v roce 1988 Ron Gilbert společně s Timem Schaferem a Davem Grossmanem. Gilbert si ve hře zakládal na průzkumu prostředí a řešení hádanek na úkor nekompromisních a frustrujících smrtí hlavní postavy v konkurenčních hrách.

Mladík Guybrush Threepwood připlouvá na fiktivní ostrov Mêlée s touhou stát se pirátem. Vyhledá pirátské vůdce ostrova, kteří mu řeknou, že musí splnit tři zkoušky, aby se jím stal. Vyhrát šermířský souboj s Carlou, místní mistryní, najít zakopaný poklad a ukrást cennou modlu z guvernérova sídla. Při plnění úkolů Guybrush putuje po celém ostrově, kde se také doslechne o příběhu piráta duchů LeChucka, který zřejmě zemřel při výpravě na tajemný Monkey Island. Po sledu několika událostí se Guybrush LeChucka bude snažit na tomto ostrově najít a zachránit guvernérku Elaine, kterou padouch unesl a chce si ji vzít.

The Secret of Monkey Island je klasická 2D adventura. Hráč ovládá postavu Guybrushe a interaguje s prostředím hry. V původní verzi hry bylo obsaženo dvanáct příkazů, v pozdější verzi devět, jako například mluvit, vzít, nebo použít. Pokud jste nezvolili správný příkaz k úkonu, hra vás nepustila dál. Při rozhovorech s postavama může hráč volit z několika témat dialogu. Monkey Island je jednou z prvních her, která takovou technologii obsahuje.

Hra má moc pěknou stylizovanou grafiku postavenou v lehce modifikovaném enginu SCUMM pro trochu přívětivější prostředí oproti předchozím hrám. Kromě krásné grafiky je nutno vypíchnout i vkusný smysl pro humor a hratelnost. Původní EGA verze vyšla na disketě a měla rozlišení 320x200 a 16 barev, kvůli čemuž bylo prostředí často znásilněno do bizardních barevných tónů. Pozdější VGA verze obsahovala 256 barev a vysoce kvalitní soundtrack na CD. Verze na Smetišti her obsahuje neoficiální českou lokalizaci v podobě titulků..
Nádherná, až umělecká grafika, humor, hratelnost, česká lokalizace. Zastaralé ovládání příkazy na obrazovce.