Lotus 3: The Ultimate Challenge
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Magnetic Fields
1993
983kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Třetí hra v závodní sérii Lotus kombinovala herní prvky svých předchůdců. Bylo v nabídce jak možnost závodit se soupeři jako v původním Lotusu, tak i arkádové jízdy na čas z Lotusu 2. Byla zachována možnost hry dvou hráčů a vrátila se funkce výběru hudby. Lotus 3 je závodní hra ve své nejčistší formě, vybere si závod auto a jezdíte..

Jsou zde na výběr tři auta. Lotus Elan SE, M200 a Espirit S4. Hra recyklovala většinu ze své grafiky z předchozího dílu, ale přidala řadu nových scenérií.

Když už je řeč o těch lokacích, tak hra obsahovala systém tvorby tratí - RECS. Tento systém umožňuje uživatelům vytvořit trať na základě definování různých parametrů, jako je počet a obtížnost zatáček a kopců, počet překážek, nebo typ scenérie. RECS je unikátní v rychlosti tvorby tratí, ale zase v něm neměli uživatelé plnou kontrolu nad výsledkem.

Grafika už nedokáže tak oslnit, jako v dobách první hry. Kolem trati není nějak závratně mnoho objektů, zatáčky jsou si většinou hodně podobné a pro jejich projetí stačí maximálně trochu ubrat plynu. Z grafiky se dá vycítit, že jí začínal docházet dech, protože na trh začaly pomalu vykukovat první 3D tituly. Zvuky jsou tu bohatě zastoupeny v melodiích z rádia zprostředkovány PC speakerem, ale mě osobně příliš neoslnily.
Klasické závody jako ve starších Lotusech, rychlý scrolling grafiky, hra dvou hráčů. Nic originálního co bysme dosud neviděli, grafika už nezaujme, nevydařený soundtrack.