The Lost Vikings
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Silicon & Synapse
1993
1,15MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

V dobách dávných vikingů žili v míru tři přátelé Erik, Olaf a Baelog se svými rodinami. Jednu noc je ale unesla mimozemská loď. Všechny tři vikingy ovládá hráč a cílem je porazit Tomatora, který je unesl, aby se poté bezpečně dostali domů.

Hráč se pohybuje po lokaci se třemi postavami, mezi kterými může přepínat. Každá z postav má speciální schopnosti. Erik umí skákat, běhat a prorážet hlavou překážky a stejným způsobem i útočit na nepřátele. Olaf má u sebe štít pro obranu sebe i svých přátel a umí ho použít jako padák nebo schůdek pro Erika. Baelog umí bojovat s mečem a lukem, ke kterému má nekonečnou zásobu šípů a je schopen s nimi i na dálku mačkat tlačítka

Úkolem každé úrovně je přesunout všechny postavy k cíli. Design levelů je speciálně navržen tak, aby musely všechny postavy spolupracovat. Každá postava má tři životy, poté zemře a hráč je nucen restartovat hru, což může dělat neomezeně.

Grafika je na svou dobu opravdu skvělá, design úrovní se mi taky moc líbil. Výtku bych měl akorát k tomu, že je kamera hodně přiblížená. Proto by bylo fajn, kdyby šla odzoomovat, aby si člověk dokázal udělat přehled o celé lokaci. Jinak hře není co vytknout. Je to logická hra, kde je potřeba uvažovat o spolupráci tří jedinečných postav, ale zároveň je to hra pro širokou fanouškovskou základnu, kterou si užije víceméně každý.
Graficky i designově moc pěkná hra, nutná spolupráce všech tří postav, přístupné pro všechny. Chybí funkce odzoomování kamery, což by pomohlo na orientaci v lokaci.