The Lion King
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Westwood Studios
1994
4,35MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

The Lion King, u nás známý jako Lví král, je 2D plošinovka s bočním scrollováním na motivy filmu od Disney ze stejného roku. Hra vyšla na všechny známé konzole - SNES, Genesis, Amiga, Gameboy, Master System i NES.

Hráč ovládá lvíče Simbu, který o několik levelů později dospěje ve lva. Simba jako mládě nemá schopnost běžného útoku, takže většinu nepřátel likviduje tím, že na ně skočí. Také je možnost použít schopnost řev, která spotřebovává ukazatel v horním rohu obrazovky. Řev slouží k omráčení nepřátel, nebo řešení hádanek. Dospělý lev Simba získá hned několik bojových pohybů - škrábání, mlácení nebo házení. V obou případech po vypršení ukazatele životu Simba umírá, popřípadě život ztratí okamžitě, pokud spadne do bezedné jámy, nebo ho například zavalí balvan.

Během hry je možné sbírat hned několik druhů brouků. Někteří obnovují ukazatele zdraví a řevu, jiní vzácnější mohou zvětšovat tyto ukazatele až do konce hry. Černí pavouci naopak Simbovo zdraví snižují. Nalezením speciálních brouků skrytých v daných úrovních hráč vstupuje do bonusových úrovní jako Timon a Pumbaa, kde je možnost získat další životy.

Grafika byla nakreslena animátory společnosti Disney a hudba převzata a mírně upravena z filmu. Stejně tak jako u hry Aladdin má i Lví král povedenou grafiku a pěkné animace. Jeho největší nevýhoda je ve vysoké obtížnosti hry, která jistě potrápí i ty nejzkušenější hráče. Což si trochu protiřečí s grafickou stránkou, která na první pohled působí, že se jedná o ideální hru pro děti.
Pěkná kreslená grafika a zajímavé lokace, jednoduché ovládání. Hodně vysoká obtížnost.