LHX: Attack Chopper
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Electronic Arts
1990
452kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

LHX Attack Chopper je 3D hra simulující bojový vrtulník od společnosti Electronic Arts z roku 1990. Hra byla vydána pro DOS, poté portována na konzoli od Segy.

Hra obsahuje kromě útočného vrtulníku LHX, který se honosí v názvu hry, další tři letouny. AH-64A Apache, UH-60 Blackhawk a MV-22 Osprey, který lze tak jako ve hře pilotovat ve dvou režimech - režimu vrtulníku i letadla. Každý z nich může být nasazen proti pozemní i letecké technice sovětské armády ve třech válečných oblastech - Libyi, Vietnamu a ve východním Německu.

K dispozici jsou spojenecké jednotky, které se však aktivně do boje nezapojují a ani nepřítel po nich většinou nestřílí. Až na výjimky a speciální mise se soustředí pouze na vás. Všechny jednotky ve hře, tím myslím pozemní i vzdušné, mají omezený počet střel, který by měl odpovídat jejich reálným kapacitám. Hráč si může vybrat jeden z jedenácti herních režimů, které jsou blíže popsány v doplňcích do hry tady na webu. Poté si lze vybrat i z několika typů ozbrojení. To se liší podle charakteru mise, protože všechny úkoly nejsou jen o tom, aby hráč lokalizoval a zneškodnil nepřítele.

Hra už ve své době byla kritizována za nerealistický a až primitivní letový model. To ale nakonec hře vůbec neuškodilo, protože se tak stala velmi populární mezi širokou hráčskou základnou. Dokonce i mezi těmi, kteří podobné hry nikdy nehráli. Grafika je polygonová v rozlišení 320x200 a 256 barvách. Engine obsahuje zničitelné objekty. Pozemní jednotky se nepohybují, letecké samozřejmě ano.
Přístupné i hráčům nepilotům, mnoho typů misí. Opravdu hodně primitivní letecký model.