Lemmings
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
DMA Design
1991
409kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Lemmings je logická hra od dnešních Rockstar North a byla inspirována mylnou představou o chování lumíků, kteří údajně páchají bezmyšlenkovitě hromadné sebevraždy skokem z útesu do moře.

Hlavním cílem hry je provést v každém levelu určitý počet za sebou jdoucích lumíků přes různé překážky a nástrahy až do cíle. Toho se hráč snaží dosáhnout přidělováním určitých schopností jednotlivým lumíkům. Tyto schopnosti mohou lumíkovi pomoci při překonávání překážek, nebo mu umožní vytvořit cestu pro ostatní. Většina úkonů z nabídky je v každém levelu omezená, proto je nutné takticky přemýšlet.

Hra je rozdělena na levely seskupené do čtyř úrovní obtížnosti - Fun, Tricky, Taxing, Mayhem. V každém levelu jsou obsaženy zničitelné prvky prostředí a nezničitelné, například ocel. Úrovně byly tvořeny v programu Deluxe Paint, které umožňovalo několika členům navrhovat stovky levelů. Jednotlivé úrovně jsou dobře zpracovány a stupeň náročnosti se zvyšuje jen pozvolna, což je příjemné hlavně pro méně zdatné hráče.

Původní hudba ve hře obsahovala části chráněné autorským právem. Ve své době se to nijak extra neřešilo, ale nějaké povědomí o této problematice už začínalo klíčit. Proto část hudby, převážně vážná a lidová, byla přepracována. Přesto je ve hře spousta známých a chytlavých melodií, které známe všichni.
Parádní soundtrack, příjemně odstupňovaná náročnost, hra většinou promine nějaké "ztráty". Design některých lokaci.