Commander Keen: Episode Three
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
ID Software
1990
132kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Commander Keen: Episode Three s podtitulem Keen Must Die! je posledním dílem prvotní trilogie o klukovi Billy Blazeovi, který ve fotbalové helmě s pogo tyčí a elektrickou pistolí zachraňuje svět před mimozemskou civilizací. Třetí epizoda se prodávala v balíku Invasion of the Vorticons společně se dvěmi předchozími, popřípadě samostatně jako shareware.

V předchozí epizodě se Keen dozvěděl o "Velkém intelektu", kterého se tentokrát snaží najít. Dostává se do domovského světa Vorticonů. Cestuje přes cizácké města a základny, aby získal přístup do doupěte "Velkého intelektu". Když se tam dostane, zjístí, že je to vlastně Billův školní rival Mortimer McMire, jehož IQ je o jeden bod vyšší. Keen nakonec porazí Mortimera a osvobodí zbylé Vorticony, kteří byli vlastně jeho zajatci.

Kruh se uzavírá a Commander Keen 3 je opět téměř stejný jako předchozí dva díly. Mírně je vylepšená grafika a hlavně design prostředí působí, že už má alespoň trochu hlavu a patu. Tentokrát je kladen menší důraz na platformové skákání, ale větší na akci a střílení. Opět sbíráte různé předměty, náboje, barevné karty sloužící jako klíče ke dveřím a procházíte jednotlivými úrovněmi. Při výběru mise na vás čeká velká mapa s pohledem seshora.

Grafika i zvuky jsou skoro totožné jako v předchozích hrách. Přesto je designově nejpestřejsí a nejzajímavější právě tento díl. Pokud bych měl rozhodnout o výběru konkrétní epizody této trilogie, řeknu ať si zahrajete tuhle třetí. Každopádně úplně nejlepší je si to zapnout od prvního a užít si všechny.
Nejpovedenější díl trilogie, vylepšený design úrovní, více akce. Opět bez větších změn to samé, zastaralá grafika i zvuky z PC Speakeru.