Commander Keen: Episode Two
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
ID Software
1990
116kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Druhá epizoda Commander Keena s podtitulem The Earth Explodes je pokračování oblíbené platformové skákačky od ID Software. Jedná se spíše o rozšířující DLC, protože samotná hra nepřináší nic nového. I proto se prodávala většinou v balíku s první a třetí epizodou současně. Vydaná byla stejně jako předchůdce roku 1990.

Mateřská loď Vorticonu zaměřila svoje děla na osm pozemských památek a Keen se vydává na loď, aby každé z těchto děl našel a deaktivoval. Keen tak bojuje s nepřátelským Vorticonem u ovládání každého z děl. Na konci epizody zjistí, že Vortikoni jsou ovládáni myslí tajemného "velkého intelektu", který ve skutečnosti stojí za útokem na Zemi.

Samotný gameplay odpovídá skoro jedna ku jedné první epizodě, protože jsou skoro identické. Keen vyměnil Mars za kosmickou loď, takže se trochu změnilo prostředí, předměty a nepřátelé. Herní mechaniky však zůstaly. Opět je tady Keenova oblíbená pistole a pogo tyč, opět se putuje mapou do jednotlivých úrovní a opět sbíráte předměty, protože čím vyšší herní skóre, tím víc životů získáváte. Novinku představuje asi jen pohybující se platformy, po kterých se hráč může pohybovat a mosty aktivující se tlačítkem.

Můj osobní subjektivní pocit je, že druhá epizoda jedničku rozhodně nepřekonala. Na to, aby se to stalo, nemá žádné inovativní prvky a jen přidává obsah navíc. Oproti tomu mi přišly úrovně rozsáhlejší a méně přehledné a obtížnější, což za mě oproti předchůdci sráží bodík dolů. Jinak vás ale nic nezklame, ani nepřekvapí.
Hratelnost z předchozí epizody a nový obsah, platformové skákání. Přeskinovaná první epizoda, subjektivně těžší, slabá grafika.