Commander Keen: Episode One
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
ID Software
1990
392kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

V první epizodě - Marooned on Mars staví tajně osmiletý dětský génius Billy Blaze kosmickou loď a nasazuje si fotbalovou helmu svého staršího bratra, aby se stal velitelem Keenem. Jednou v noci, když jsou jeho rodiče mimo dům, letí prozkoumat Mars. Mezitím co byl mimo loď, Vortikoni ukradli čtyři důležité součástky lodi a schovali je v marťanských městech. Keen cestuje po městech a základnách na Marsu, aby našel komponenty a mohl se vrátit zpátky na Zemi.

Commander Keen je odpovědí Id Software na populární scrolovací 2D skákačky ze světa Super Maria. Na osobních počítačích dlouhé léta nic podobného nebylo, až do doby než vyšel roku 1990 Keen.

Je to jednoduchá plošinovka, kde se musí hlavní postava probít celou úrovní pomocí své pistole nebo skákací pogo tyče. Mnohdy musí získat kartu k otevření dveří dál. Ve hře je hlavní mapa světa, přes kterou vstupujete do jednotlivých úrovní. V těch je hned několik druhů nepřátel a předmětů, které dodávají body. Za určitý počet lze získat život navíc.

Jedná se o klasický typ hratelnosti, kterou měly další tituly založené na Apogee shareware distribuci. První epizoda této série je technicky dost jednoduchá a tak doporučuji spíše pozdější, graficky hezčí a hratelnostně obsáhlejší díly.
První díl legendární počítačové 2D skákačky, spousta předmětů ke sbírání, platformové skákání. Technicky slabší.