FIFA International Soccer
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
EA Sports
1994
3,71MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

FIFA International Soccer je název první hry ze slavné fotbalové série, která se co rok objevuje ve vylepšených verzích dodnes. Její originální verze vyšla na konci roku 1993 pro konzole Mega Drive a Genesis. Roku 1994 pak vyšly následně porty pro spoustu platforem jako například PC, SNES nebo 3DO. Právě poslední zmiňovaná verze byla výkladní skříní EA Sports a prezentovala možnosti FIFY i samotné konzole. V dalších dílech vycházela již pravidelně každý rok označená číslovkou v názvu.

První ročník fotbalu od EA Sports je založen pouze na mezinárodních zápasech se samotnými reprezentacemi. Samotných nároďáků je tady požehnaných 78 plus speciální tým EA All Stars, což je počet víc než dostačující. Bohužel ale neobsahují kvůli licenci reálné soupisky. K dispozici jsou čtyři herní režimy - exhibice, což je jeden přátelský zápas, turnaj, play-off a liga. Turnaj je napodobeninou fotbalového mistrovství světa. Play-off je to samé bez skupinové fáze. Liga se skládá z osmi týmů, které se utkají v turnaji s dvěma koly.

Hráč ovládá jednoho z jedenácti fotbalistů svého týmu s možností mezi nimi přepínat. Je možné hrát až ve čtyřech lidech s možností hrát za jeden tým, nebo soupeřit proti sobě.

V době vzniku byly fotbalové hry většinou z pohledu ptačí perspektivy jako v Sensible Soccer. FIFA došla s novou atraktivní technikou izometrického pohledu, což ale v kombinaci s přiblíženou kamerou dost zhoršuje ovládání. Tomu nepomáhají ani dvě klávesy ke všem herním úkonům jako je přihrávka, střela, sprint, skluz a podobně. Naopak moc hezky a plynule vypadají jednotlivé animace hráčů, nebo detailů fanoušků kolem stadionu. Například zákroky brankářů, v kombinace se zmíněnými animacemi, vypadají dost realisticky. Fanoušci efektivně reagují na dění na hřišti. Jak se dalo čekat, komentátoři zatím v zápasech nefigurují.
Slušná grafika a především plynulé animace, spousta týmů, fanoušci reagují na dění na hřišti. Příliš přiblížená kamera zhoršuje přehled na hřišti, ovládání pouze dvěmi akčními klávesami.