Duke Nukem 2
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Apogee Software
1993
1,26MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Duke Nukem 2 je nástupce původního zkomoleného Duke Nukum a předchůdce legendárního Duke Nukem 3D. Jedná se o poměrně standardní Apogee skákačko-střílečku z bočního pohledu. Vývoj hry probíhal na poměry vzniku delší dobu a to téměř dva roky.

Duke Nukem je hrdina, který zachránil Zem před Dr. Protonem, je unesen přímo z televizního vysílání mimozemšťany. Chtějí použít jeho mysl k tomu, aby Zemi mohli obsadit co nejefektivněji. Duke se vzepře a jde cizákům nakopat zadky. O víc už se ve čtyřech epizodách musíte postarat vy.

Náplň hry je procházet úrovněmi, sbírat předměty, likvidovat nepřátele a v konečné úrovni porazit bosse. V první úrovni každé epizody je třeba zničit radary pro postup dál. Ve hře jsou čtyři druhy zbraní - základní zbraň, plamenomet, laser a raketomet. Duke může získat powerup rychlejšího střílení. Lze sbírat předměty pro léčení, nebo zvyšování maximálního zdraví. Pro přístup do dveří nebo silové pole je potřeba získat klíče.

Hra používa VGA a EGA grafiku a vykresluje dvě pozadí zároveň. Grafika je poměrně pěkně barevná a bohatá na objekty při porovnání s jinými podobnými hrami a vzhledem k důrazu na akční složku je chvílemi trochu nepřehledná. Pokud jste hráli cokoliv jiného od Apogee, asi vás nic nepřekvapí.
Bohatá grafika, Duke v hlavní roli, zvuky. Občas nepřehledné úrovně, obtížnost, delší vývoj je na hře znát.