Duck Tales: The Quest for Gold
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Walt Disney
1990
611kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Hra začíná když Hamoun vejde do kanceláře kačera Skrblíka a vyzve ho k porovnání, kdo je nejbohatší kačer na světě. Hráč má 30 dnů na to, aby procestoval s Rampou McKvákem celou Zemi a získal společně s kačeřími vnuky co nejvíce pokladů a stal se tak bohatším než Hamoun. Za 30 dnů se po převážení bohatství určí vítěz.

Duck Tales jsou ve zkratce soubor miniher, které má hráč za úkol splnit. Čím víc se jich splnit povede, tím je větší pravděpodobnost finálního vítězství. Jedná se o čtyři hlavní minihry, které jsou rovnoměrně rozděleny na mapě a většinou svým typem odpovídají geografickému umístění, například v hornatých oblastech bude horolezectví a podobně. Poté je ve hře ještě džungle, což je o platformovém skákání, jeskyně jako labyrint a focení divoké zvěře, kdy se jen jedná o to vyfotit co nevzácnější zvířata, za které je nejvyšší odměna. K hodně minihrám je třeba se úspěšně dopravit s Rampou McKvákem v kokpitu letadla. Pokud neuspěje a havaruje, hráč příjde o peníze a několik dní, než Rampa opraví letadlo.

Mimo tyto úkoly je možné vydělat peníze i dvěmi jinými způsoby. Jedním z nich je návštěva svého trezoru plných peněz. Občas Skrblík najde vzácnou minci v hodnotě 1000$. Kromě toho je možné hrát na akciovém trhu.

Grafika hry je vzhledem ke své době povedená. Postavy jsou detailně vykresleny a prostředí pěkně barevné a pestré. Se zvukama je to podobné. Hudba se snaží věrně napodobit svoji televizní předlohu.
Pěkná grafika, zábavné pilotování letada, na motivy známé animované pohádky. Málo miniher, špatné ovládání.