Desert Strike: Return to the Gulf
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Electronic Arts
1994
2,66MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Hra byla vytvořena společností Electronics Arts původně pro Sega Mega Drive už v roce 1992. Kromě PC se dočkala spousty dalších portů, lze hrát například na SNESU, Gameboyi, Amize, nebo PSP.

Děj začíná invazí generála Kilbaby do jednoho ze sousedních států emirátu v Perském zálivu. Kilbaba se ustanoví diktátorem a rychle začne zbrojit a vyrábět jadernou bombu. Spojené státy se rozhodnou vyslat jediný vrtulník pilotovaný nejmenovanou postavou hráče, podporovaný druhým pilotem, aby pronikl do Kilbabova území a několika rychlými a údernými silami jej zničil.

Desert Strike je střílečka z izometrického pohledu. Pilotujete vrtulník a oproti jiným "shoot 'em up" hrám je mnohem méně zběsilá a sází především na dobře zvolenou strategii. Vrtulník má omezený pancíř, munici i palivo. Vše se dá doplnit zásobovacími bednami - některé jsou volně na mapě, jiné lze získat například zničením vozidla. Ideální strategie je nalétávat na jednotlivé jednotky ze zálohy, aby nepříteli zabralo více času, než vás zaměří.

Kvůli vysoké spotřebě paliva je nutné dobře plánovat trasu útoku. K tomu slouží i klávesy F1 - F3. Pomocí rozboru mise a mapě s vyznačenými cíli a bednami podpory lze efektivně plánovat útočné výpady. Pokud palivo dojde, vrtulník havaruje a mise končí stejně tak jako když vám rozstřílí nepřítel pancíř.
Vcelku pěkná grafika, otevřený svět, svoboda při řešení mise. Málo misí, vysoká obtížnost.