Descent 2
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Parallax Software
1996
22,4MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Děj hry plynule navazuje na původní Descent. Po úspěšné misi ve sluneční soustavě je hráč vydírán, aby se nevracel a splnil další úkol - vyklidit hlubinné doly PTMC i mimo sluneční soustavu. Když se mise dokončí, hráč požaduje návrat domů přes warpový pohon jeho lodi. Ten se ale porouchá a loď teleportuje na neznámé místo, kde ji unáší pryč. Prostě žádný velký happy end se nekoná.

Descent 2 oproti svému o rok staršímu bratříčkovi vypadá skoro totožně. Má trochu pestřejší lokace, ale samotný vizuál vypadá úplně stejně, jako kdyby se jednalo jen o nějaký datadisk k původní hře. Opět jste v uzavřených prostorách, kde se v kosmickém plavidlu pohybujete v prostoru všemi směry a likvidujete neprátelské lodě. Sem tam se najde nějaká ta lepší zbraň, někdy zase nějaký ten secret schovaný ve zdi. Největší změna podle mě nastala v ovládání a obtížnossi. Oproti jedničce, kde už první mise byly výzvou, je tady ten rozjezd trochu pomalejší. První, druhá, čtvrtá mise žádný problém.

Pokud mohu doporučit, druhý Descent je pro veřejnost asi lepší, než ten původní. V mém subjektivním dojmu je nejen samotná obtížnost mírnější, ale i ovládání a všeobecný pohyb v prostoru jednodušší.
Svoboda v pohybu, akce, vyladěnější ovládání.
Lokace by už mohly být trochu pestřejší,
téměř totožné jako první díl.