Descent
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Parallax Software
1995
5,7MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Hra se odehrává v roce 2169, kdy výkoný ředitel PTMC dává hráčovi briefing, aby eliminoval hrozbu záhadného mimozemského počítačového viru infikujícího stroje a roboty používané pro světové těžební operace. Poté co hráč zneškodní cíl, je informován, že se nemůže vrátit zpět do centrály PTMC, protože existuje šance, že jeho loď je infikována stejným virem.

Co se týče technické stránky hry, tak ta je na perfektní úrovni. 3D grafika je na rozmachu díky prvním akcelerátorům a tak může být Descent benchmarkem své doby. Nebylo zrovna zvykem, že jste se v prostoru mohli pohybovat všemi směry. Grafika je na svou dobu skvělá, lokace jsou spletité, některé místnosti rozlehlé, některé stísněné. Vzhledem k dost špatnému ovládání bych ale ocenil raději větší a vzdušnější místnosti, aby člověk měl možnost lepší manévrovatelnosti. Nepřátelé jsou polygonoví, což je také obrovské plus. Zvuk nezaostává - můžete slyšet střely, výbuchy, ale i melodii doprovázející po celou dobu procházení úrovní.

Obtížnost je ale přímo pekelná. Protivníci jsou dost přesní a navíc dokážou střílet i z opravdové dálky, kdy je kolikrát problém kvůli rozlišení rozeznat co je co. A aby toho nebylo málo, nejhorší na tom všem je samotné ovládání. Na klávesnici, nebo klávesnici s myší je hodně neohrabané, navíc se špatně zvolenýma klávesama. Na základní pohyb by si šlo ještě jakš takš zvyknout, ale dělat k soubojům ještě úhybné manévry vyjížděním do boku, to už musíte mít ruce jak chobotnice.
Krásná grafika, široké možnosti pohybu,
akce.
Neohrabané ovládání, jednotvárné lokace, obtížnost.