Blood
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Monolith
1997
24,1MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

"I live..Again." Těmito slovy začíná Caleb svou jízdu za pomstou milenky Ophelie. Oba byli členy kultu, ve kterém byli kvůli nejasným proviněním zavražděni temným bohem Tchernobogem. O několik let později vstává Caleb z hrobu a nechce ponechat nic náhodě. Ve čtyřech herních epizodách si jde pro vedoucí členy kultu.

Hra je postavena na v té době již trochu zastaralém Build enginu, který poháněl staršího Duka, nebo Witchaven z roku 1995. Pro porovnání - Quake skoro o rok starší poháněl modernější engine plně ve 3D o čemž si Blood mohl nechat jen zdát. "Krev" se hýbal v iluzi 3D světa s dvourozměrnými postavami a několika voxelovými předměty.

Ve hře je vše, co bylo v té době zvykem. Sbírání klíčů a jiných předmětů, mnoho nepřátel, rozmanitý level design a spousta důmyslně schovaných secretů. Oproti jiným se odlišovala hlavně svou temnou a hutnou atmosférou a hororovými prvky.

Pokud patříte mezi milovníky akčních her ze staré školy, tato je pro vás přímo povinností. Díky temné atmosféře, které sekunduje příjemný soundtrack vás hra pohltí a nepustí, dokud ji nedohrajete. A to chvíli potrvá, protože obtížnost se stává docela výzvou.
Naprosto jedinečná hororová atmosféra, obtížnost je výzvou, soundtrack, klasická střílečka ze staré školy.
Na svou dobu už celkem zastaralá grafika, nepřináší toho moc nového.