Boulder Dash
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
First Star Software
1984
12kB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Boulder Dash je logická hra, ve které ovládáte postavičku jménem Rockford, pohybujete se čtyřmi směry v jeskyni a sbíráte diamanty. Rockford se prokopává skrz, takže za sebou vytváří tunely. Díky těmto dírám se můžou uvolnit kameny, nebo se pohybovat nepřátelé. Nejen že se může stát, že kameny zabijí vás nebo nepřítele, ale můžou vám zasypat i cestu vpřed. Rockford může kameny posouvat, nebo vybírat diamanty, když stojí v jejich blízkosti.

Hra se dočkala spousty portů na platformy jako Atari, Commodore, Apple II, ZX Spectrum i konzole od Nintenda. Pro její jednoduché a rychle pochopitelné ovládání a nenáročné logické principy se stala ihned populární. Vzniklo nespočet pokračování a klonů, nejznámější a nejspíše známější než samotný Boulder Dash je hra Supaplex. Je postaven na stejném, jen lehce upraveném principu.

Grafika hry je poplatná své době. CGA v rozlišení 320x200 a klasickými čtyřmi barvami. Zvuky jsou samozřejmě z PC Speakeru a nejsou nijak zvlášť rušivé.

Hra má trochu neohrabané ovládání, protože je třeba jednotlivé klávesy pohybu zmáčknout trochu razantněji. Na rychlé mačkání směrovek hra bohužel nereaguje. Samotný koncept je ale velice jednoduchý a tak lze hru doporučit prakticky každému. Obvzlášť těm, co mají rádi modernější Supaplex.
Předchůdce známějších Supaplex, rychle pochopitelný koncept. Dobová grafika, ovládání je trochu pomalejší.