The Elder Scrolls: Arena
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Bethesda Softworks
1994
8,56MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Arena je první RPG hra ze slavné série Elder Scrolls. Děj se odehrává na kontinentu Tamriel roku 389, kdy císař Uriel Septim VII. povolává svého rádce a bojového mága Jagara Tharna, kvůli obavám ze zrady na dvoře. Ukáže se, že obavy byly oprávněné, když je Tharn odhalen jako zrádce a magicky uvězní císaře v jiné dimenzi. Hráč musí získat hůl chaosu, aby mohl zastavit Tharna. Tato hůl byla rozdělena na mnoho částí po celém kontinentu.

Hra se hraje z pohledu první osoby v reálném čase. Boj se provádí kliknutím pravým tlačítkem a tažením kurzoru po obrazovce, jako když se máchá zbraní. Kouzla se používají cyklickým procházením nabídky, kterou najdete kliknutím na příslušné tlačítko na hlavní obrazovce a následným kliknutím na kouzlo a jeho cíl.

Arena může být k novým hráčům docela neúprosná. V počátečním dungeonu je snadné zemřít, obvzlášť když se tam hráč příliš dlouho zdrží, může narazit na silné nepřátele. Časem se hráč stává silnějším a hra se trochu zjednodušší.

Herní svět je velmi rozsáhlý. Toho bylo docíleno procedurálně generovaným obsahem. Ve hře je také několik stovek dungeonů a 17 speciálně navržených dungeonů pro hlavní dějovou linii. Hra obsahuje i drobné vedlejší úkoly, většinou jednoduché, jako doručení balíčku, nebo zdolání menšího dungeonu. Krom toho je Arena také pozoruhodná tím, že má jako jedna z prvních her realistický cyklus dne a noci, kdy se při západu slunce zavírají obchody a lidé vyklízejí ulice.
Obrovský svět, dlouhá herní doba, RPG v reálném čase, poutavý příběh. Dungeony jsou až nepřehledně rozsáhlé, hlavně ze začátku vysoká obtížnost.