Aladdin
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Walt Disney
1994
1,6MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

Kdo by neznal klasickou Disneyovskou pohádku o Aladinovi, létajícím koberci, opičce Abu, Jasmíně a kouzelné lampě s džinem? Na počítače byla roku 1994 přeportovaná úspěšná verze od Segy, kterou produkoval samotný Walt Disney. A proto byla licence na tento původně filmový počin ve všech směrech plnohodnotná. Grafika věrně odpovídá své kreslené předloze, to samé i animace, kterých je v této hře opravdu fůra.

Aladdin je klasická boční rolovací plošinovka, ve které hráč prochází jednotlivými úrovněmi obsahující platformy, nástrahy a nepřátele, které je možné likvidovat šavlí, nebo jablkama na dálku. Ty jsou omezené, ale ve hře je jich dostatek k doplnění. Aladinovo zdraví je symbolizováno přesýpacími hodinami a je možné jej doplňovat modrými srdci. Plný život lze získat sbíráním ikon ve tvaru Aladinovy hlavy.

Jak už bylo řečeno v úvodu, technická stránka hry je na svou dobu impozantní. Krásnou kreslenou grafiku doplňují podařené a početně zastoupené animace. To vše doprovází perfektní hudba.

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších plošinovek své doby, jak po stránce hratelnosti, tak neuvěřitelně povedené grafiky. Doporučuji vyzkoušet.
Pěkná grafika, hratelnost, krásné animace. Vyšší obtížnost dána mimo jiné i neúprosným přiblížením kamery.