7 dní a 7 nocí
Vývojář:
Rok vydání:
Velikost:
Počet stažení:
Doplňky do hry:
Ke stažení:
Pterodon Software
1994
3,8MB

ZDE
STÁHNOUT ZDARMA ZDE

7 dní a 7 nocí byla v pořadí již druhou hrou od dvoučlenného českého studia Pterodon Software a vytvořena pouze za 6 měsíců. Díky tomu se moc neodlišuje od předchozího titulu Tajemství Oslího ostrova.

Příběh pojednává o hlavním hrdinovi, detektivu Vencovi Záhybovi ze Lhoty, který dostane jednoho dne speciální zakázku od milionáře Jonathana Smihta. Venca musí pohlídat jeho 7 dcer a uchránit je od případných nápadníků. To není zrovna špatný kšeft, co? Když ale ještě téhož večera sedí v hospodě s kamarádem, vsadí se, že všech 7 dcer získá. Venca má tedy jeden den pro každou dívku a vždy musí překonat určité překážky k získání jejího srdce.

Hra měla značně stylizovanou grafiku, která sice byla poměrně jednoduchá, ale nebýt nízkého rozlišení, neurazila by ani dnes. Nevýhoda je, což je dáno spíš dobou, že je hra lehce rozvleklá. Z dnešního pohledu by už šlo nějaké úkony urychlit, například pohyb po obrazovce.

Jelikož je celá hra kompletně v české lokalizaci, můžeme si užívat specifický humor, který doprovází celý příběh, což bylo v dobových recenzích přijato kladně. Naopak hodně nepříjemný je fakt, že spousta předmětů má nelogické využití, tzv. "vše na vše". Tím se stává dost obtížnou a hodně lidí bude muset sáhnout po návodu, který je přiložen tady na stránkách v doplňcích v info rámečku hry.
Pěkně stylizovaná grafika, lechtivé téma, česká lokalizace. Nelogičnosti, příliš rozvleklý gameplay, na poli adventur nic nového.