Logo Jazz Jackrabbit
Jazz Jackrabbit
Epic MegaGames Rok vydání: 1994 Velikost: 9.2MB Staženo: 47x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 2 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Střelba
Pauza
/
Pohled/přikrčení
Přepínání zbraní
Skok
Želví mód
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Stisknout P a pak BACKSPACE
Životy
check
Energie
bouf
Zbraně
gunhead
Rychlost
sable
Létání
cstrike
Silnější nepřátelé
doom
Skočí do další úrovně
lamer
Bonus úroveň
hooker
16ti barevná hra
apogee
STÁHNOUT ZDARMA
Jazz je platformová plošinovka publikovaná veleúspěšnou společností Epic MegaGames v čele s Arjanem Brussee a Cliffem Bleszinskim. Vydána pro počítače MS-DOS, s následným vydáním pro Macintosh a Windows. Existuje také shareware verze obsahující první epizodu.

Hra je zasazena do fantasy pohádkového světa, ve kterém panuje tisíce let dlouhé nepřátelství mezi želvami a zajíci. Zlý Devan Shell začne dobývat okolní planety a jedna z nich - Carrotus, domovina zaječího království, útok dokáže odrazit. Devan se naštve a unese princeznu Evu Earlongovou, aby oslabil zajíce. Král se rozhodne vyslat hrdinu jménem Jazz Jackrabbit, aby vypátral zmizení princezny.

Jazz Jackrabitt je rozdělen do šesti epizod, z nich každá má tři planety (světy). Tyto planety mají dvě úrovně, někdy obsahují i třetí bonusovou. V poslední úrovni každé epizody je boss. Herní mechanismy jsou podobné hře Zool. Jazz čím déle běží, tím je rychlejší a skáče výš. Oproti jiným plošinovkám zde nejsou klasické propasti. Úrovně jsou několikavrstvé, takže pokud někde hráč spadne, většinou jen do jiné části lokace. Další rozdíl oproti jiným podobným hrám je v tom, že zde není možné na nepřátele skákat a tím je zabíjet. Je možné si doplňovat zdraví sbíráním mrkve a tím se doplní health bar, který taky u konkurenčních plošinovek standardně nebývá. Ve hře je taky několik power-upů. Například silový štít chrání před zásahy nepřátel, hoverboard umožňuje lítat, nebo třeba bonusy do střelby a skoku.

Hlavní předností je zbraňový arzenál, který obsahuje kromě Blasteru i Bouncer, Toaster, RF Missile a TNT. Velké sady munice se sbírají sestřelením příslušné ikonky. Pokud hráč získá bonusový level, hra se přepne do pseudo 3D a Jazz má za úkol posbírat diamanty, než vyprší čas. Kromě bonusů je hra prošpikovaná i spoustou secretů. Z Jazze je cítit skrz na skrz inspirace svými staršími kolegy, hlavně teda zmíněným Zoolem, Mariem, nebo Sonicem. Grafika je pestrá, barevná, výhradně pohádková, mířená primárně asi na mladší publikum. Zvuk obsahoval na svou dobu poměrně pokrokové adaptivní audio s názvem Cybersound Music System.
Pestrobarevná pohádková grafika, několik typů zbraní, Sonic na osobních počítačích.
Grafika nemusí sednout každému, na můj vkus moc rychlý Jazzův pohyb.
8