Aladdin
Walt Disney Rok vydání: 1994 Velikost: 1.7MB Staženo: 8x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 3.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 3.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Když po vás hážou láhve, tak je rozbijte a dostanete za ně body.

V druhém kole (The desert) hned na začátku běžte kousek dozadu. Měl by tam být život a čtyři jablka kolem něj (ty jablka tam být ale nemusí). Pokud tam nebude nic, nebo jen ty čtyři jablka, běžte dopředu za první palmu a hned se vraťte zpět. Teď už tam bude život určitě.

Ve druhém kole přeskočte z první zdi na druhou, z druhé na třetí a běžte dopředu tak, že druhá zeď už nebude vůbec vidět. Pak se na druhou (prostřední) zeď vraťte. Bude tam pět srdíček v kříži. Když ty zdi prozkoumáte, možná tam najdete pár věcí.
Pohyb
Pohled
Skok
Šerm
Házení jablek
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Obr. předmětů SHIFT+~ obrazovka s lampou BACKSPACE
Výběr úrovně
1+(A-M)
5 jablek
A
5 drahokamů
G
Nesmrtelnost
H (držet)
Volný pohyb
M (držet)
STÁHNOUT ZDARMA
Kdo by neznal klasickou Disneyovskou pohádku o Aladinovi, létajícím koberci, opičce Abu, Jasmíně a kouzelné lampě s džinem? Na počítače byla roku 1994 přeportovaná úspěšná verze od Segy, kterou produkoval samotný Walt Disney. A proto byla licence na tento původně filmový počin ve všech směrech plnohodnotná. Grafika věrně odpovídá své kreslené předloze, to samé i animace, kterých je v této hře opravdu fůra.

Aladdin je klasická boční rolovací plošinovka, ve které hráč prochází jednotlivými úrovněmi obsahující platformy, nástrahy a nepřátele, které je možné likvidovat šavlí, nebo jablkama na dálku. Ty jsou omezené, ale ve hře je jich dostatek k doplnění. Aladinovo zdraví je symbolizováno přesýpacími hodinami a je možné jej doplňovat modrými srdci. Plný život lze získat sbíráním ikon ve tvaru Aladinovy hlavy.

Jak už bylo řečeno v úvodu, technická stránka hry je na svou dobu impozantní. Krásnou kreslenou grafiku doplňují podařené a početně zastoupené animace. To vše doprovází perfektní hudba.

Pro mě osobně se jedná o jednu z nejlepších plošinovek své doby, jak po stránce hratelnosti, tak neuvěřitelně povedené grafiky. Doporučuji vyzkoušet.
Pěkná grafika, hratelnost, krásné animace.
Vyšší obtížnost dána mimo jiné i neúprosným přiblížením kamery.
8