Historie webu:
Web Smetiště her neměl být původně zameřen pro veřejnost. O starých hrách jsem začal psát kvůli soutěži na jednom nejmenovaném webu s podobnou tématikou. Recenze jsem si sepisoval do počítače, ale později mě napadla myšlenka o ukládání všeho co píšu na net. Ani ne tak pro vás návštěvníky, jako spíše pro mé soukromé účely. Jednoduchý web byl 22.12.2010 vytvořen a po vánocích zveřejněny první recenze. Časem mě to začalo bavit natolik, že se psaní a osobní archívování článků pro soutěž změnilo na uveřejňování her pro vás - surfaře.


Současnost webu:
Současnost se datuje k rokům 2013 - 2015, kdy jsem se rozhodl udělat nový design. Ten původní, jak už bylo řečeno, byl splácán víceméně jen pro mé účely. Přesto se mi líbíl pro svou přehlednost a vydržel na netu zveřejněn snad 5 let. Na novém pracuju hodně pozvolna až několik let a na začátku roku 2015 vše dotahuju do zdárného konce. Aby toho nebylo málo, tak web opouští starý hosting a adresu smetisteher.ic.cz a přechází na lepší placený s adresou smetisteher.cz.


O autorovi:

Odkojen sice na Nintendu a Mariovi, ale k DOSovkám jsem si přičichl poprvé někdy v polovině 90. let, a to k hrám jako Chicago 90, nebo formulím od Accolade, které mě naprosto uchvátily. Vlastní počítač jsem měl o pár let později asi roku 1998, kde jsem hrál pecky jako NFS 1, Blood, nebo i FIFU 98 s mírnýma škubancema. Kromě systému Windows 95 jsem si ale užil i s DOSem a hrami na něm jako Duke Nukem 3D nebo Dyna Blaster.
O hrách se snažím psát objektivně, pokud se s mými názory neztotožňujete, je to běžná věc. Jak se říká, co člověk to názor.

Nickname: Keeper, HolyKeeper
Oblíbený žánr: střílečky, závody
Neoblíbený žánr: RPG a adventury (kromě Poldy samozrejmě :))
Nejoblíbenější hry: Duke, Quake, Need for Speed, Grand Prix Circuit nebo Cycles
E-mail: horacek.l@email.cz
Skype: keeper_88Abandonware:
Všechny hry na webu ke stáhnutí jsou tzv. Abandonware.
Pojem Abandonware (do češtiny "opuštěný software") se používá nejčastěji s počítačovými hrami. Označuje hru, která už není v prodeji alespoň 5let, je starší 10ti let a patrně nedojde v nejbližší době k vydání žádné speciální edice. Abandonware jsou hry, které vývojářské firmě již nepřináší žádný finanční obnos, a proto její šíření zdarma na internetu se nepovažuje za trestné a toleruje se, protože uživatel, který je na internetu zvěřejňuje, neokrádá firmy o její výdělky.
Více o Abandonware na Wikipedii.
Více o Abandonware na Abandonwareringu.


Problémy se hrou či stránkou?
Pokud máte problémy se spuštěním hry, nebo jste se zasekli a nevíte kudy dál, není nic jednoduššího, než to sepsat do patřičné sekce v Poradně, kde vám jistě někdo poradí. Pokud jste objevili chyby v zobrazení na stránce, lze možno psát na můj výše uvedený mail, nebo do poradny a já se budu snažit problém co nejdřív vyřešit.


Propagace webu:
Pokud vás web zaujal, určitě budu rád, když na něj znovu zavítáte. Ale je možnost ho i propagovat pro ostatní milovníky starých dobrých her. Buď o něm říct dalším lidem, nebo na něj odkazovat. A nebo taky prostřednictvím mého banneru. Budu vám moc vděčný.
Další možnost je výměna bannerů s jiným webem. Preferuju weby se starými hrami, nebo alespoň hrami všeobecně. Vkládám ikonky pod menu do sekce odkazů, kde jsou pořád na očích a to ve "snesitelných" velikostech přibližně 88x31

<a href="http://www.smetisteher.cz/" title="Smetiste starych DOS her"> <img src="http://www.smetisteher.cz/grafika/banner.gif" alt="smetisteher.cz" border="0"></a>