Historie webu:
Web Smetiště her neměl být původně zameřen pro veřejnost. O starých hrách jsem začal psát roku 2010 kvůli soutěži na jednom nejmenovaném webu s podobnou tématikou. Recenze jsem si sepisoval do počítače, ale později mě napadla myšlenka o ukládání všeho co píšu na net. Ani ne tak pro vás návštěvníky, jako spíše pro mé soukromé účely. Jednoduchý web byl 22.12.2010 vytvořen a po vánocích zveřejněny první recenze. Časem mě to začalo bavit natolik, že se psaní a osobní archívování článků pro soutěž změnilo na uveřejňování her pro vás - surfaře. Začátkem roku 2015 jsem udělal nový design, částečně podobném tomu jak ho známe dnes. Téhož roku web přešel na placenou doménu. Později nastala lehká modernizace.


Jak šel čas s webem:
2010 - 2015
2015 - 2021
2021 - 2022
2022 - současnost

Současnost webu:
Současnost se datuje k roku 2022, kdy byl kvůli závoslosti na službách třetích stran vytvořen úplně nový web postavený na modernější technologii, než je původní html. Díky tomu je plně soběstačný. Za to velké dík kolegovi Jardovi, bez kterého bych to nezvládl.


O autorovi:
Odkojen sice na Nintendu a Mariovi, ale k DOSovkám jsem si přičichl poprvé někdy v roce 1996-1997 a to k hrám jako Chicago 90, Commander Keen, nebo formulím od Accolade, které mě naprosto uchvátily. Vlastní počítač jsem měl o pár let později roku 1998, kde jsem hrál pecky jako NFS 1, Blood, nebo i FIFU 98 s mírnýma škubancema. Kromě systému Windows 95 jsem si ale užil i s DOSem a hrami na něm jako Duke Nukem 3D, Quake, Crystal Caves, nebo Dyna Blaster.
O hrách se snažím psát objektivně, pokud se s mými názory neztotožňujete, je to běžná věc. Jak se říká, co člověk to názor.
Nickname: Keeper
První herní platforma: NES od vietnamců
Oblíbený žánr: střílečky a závody
Neoblíbený žánr: staré RPG a letecké simulátory
Nejoblíbenější hry: Duke 3D, Quake, Blood, Need for Speed, Grand Prix Circuit nebo Cycles, Future Shock, C&C a spoustu dalších.. Drtivá většina je spojena s nostalgií.
E-mail: horacek.l@email.cz
Abandonware:
Všechny hry na webu ke stáhnutí jsou tzv. Abandonware.
Pojem Abandonware (do češtiny "opuštěný software") se používá nejčastěji u počítačových her. Označuje hru, která už není v prodeji alespoň 5let, je starší 10ti let a patrně nedojde v nejbližší době k vydání žádné speciální edice. Abandonware jsou hry, které v tomto ztvárnění vývojářské firmě již nepřináší žádný finanční obnos, a proto její šíření zdarma na internetu se nepovažuje za trestné a toleruje se, protože uživatel, který je na internetu zvěřejňuje, neokrádá firmy o její výdělky.

Více o Abandonware na Wikipedii.
Více o Abandonware na Abandonwareringu.


Problémy se hrou, či stránkou?
Pokud máte problémy se spuštěním hry, nebo jste se zasekli a nevíte kudy dál, není nic jednoduššího, než to sepsat do sekce Diskuze, kde vám jistě někdo poradí. Pokud jste objevili chyby, jakékoliv tipy a připomínky ke stránce, lze možno psát na můj mail horacek.l@email.cz.


Propagace webu:
Pokud vás web zaujal, určitě budu rád, když na něj znovu zavítáte. Ale je možnost ho i propagovat pro ostatní milovníky starých dobrých her. Buď o něm říct dalším lidem, nebo na něj odkazovat. A nebo taky prostřednictvím mého banneru.
Vyměňuji bannery s weby se stejným, nebo podobným tématickým zaměřením. Vkládám ikonky do menu sekce odkazů, kde jsou pořád na očích pouze velikostech přibližně 88x31. Kontaktujte mě na email: horacek.l@email.cz.