Logo Pac-Man
Pac-Man
Atari Rok vydání: 1983 Velikost: 1.5MB Staženo: 32x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 2 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
STÁHNOUT ZDARMA
Pac-Man je japonská videohra vytvořená americkou společností Atari. Původem se jednalo o klasický arkádový automat, který byl vyroben už roku 1980. A Pac-Man je doslova fenoménem. Jedná se o jednu z nejdéle působících značek fungujících až do dnešních dní.

Jak vlastně tuto hru popsat? Ocitáte se v bludišti plném malých oranžových teček. Vy jako hladová koule musíte prokličkovat celým bludištěm, vyhnout se nepřátelům, kteří se vás snaží zničit a posbírat všechny oranžové tečky na celé obrazovce. Samo o sobě by to byl nadlidský úkon, protože nepřátelé jsou neúprosní, ale v každém rohu bludiště je větší oranžová koule, která vám dodá sílu a na chvíli se role vymění - nepřátelé budou mít strach a vy je můžete sežrat. Což je ale pouze na omezeně krátkou dobu. Vy tak musíte taktizovat a rozdělit si rovnoměrně silné koule tak, aby jste stíhali vyzobat všechny oranžové tečky okolo.

Hraje se na skóre, takže po vysbírání celé mapy následuje znovu ta samá. Skóre se dá zvýšit i sbíráním ovoce. Asi každý zná Pac-Mana, ale kdyby přece jen někdo spadl z Marsu a neznal, toť k popisku.

Grafika hry je naprosto základní, čtyřbarevná. Co by člověk mohl chtít po Pac-Manovi, obzvlášť tomu původnímu z roku 1983. Ozvučení je na tom prakticky stejně. Žádná melodie, pouze pár tónů při hře vydávaných PC-Speakrem. Pac-Man je legenda, která je víceméně ikonou videoherního průmyslu. Pro nezbývá než doporučit.
Původní Pac-Man, klasická hratelnost.
Krátkost, jedna "lokace" pořád dokola.
8