Logo Nebulus
Nebulus
Triffix Entertainment Rok vydání: 1987 Velikost: 1.5MB Staženo: 7x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
/
Pohyb
Střelba
Akční tlačítko
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Skok do další úrovně
helloiamjmp+(F1-F10)
STÁHNOUT ZDARMA
Nebulus, také známý jako Tower Toppler, Castelian, nebo Kyorochan Land, je arkádová hopsačka od Johna M. Phillipse s charakteristickým pseudo prostorovým vzhledem. Vyšla na spoustu platforem, jako Atari, Commodore 64, Gameboy, SNES, nebo třeba Sinclair ZX Spectrum.

Hráč ovládá malou zelenou postavu jménem Pogo, jehož cílem je zbořit osm věží postavených v oceánu. K tomu musí vystoupat až na vrchol každé věže. Samotné věže jsou válcovitého tvaru s vnějšími římsami, po kterých se hráč pohybuje kolem dokola. Mimo římsy jsou na věžích například schodiště, výtahy, nebo tunely skrz věž.

Na věžích jsou rozmístěni různí nepřátelé. Některé může Pogo eliminovat střelbou, jiným se musí vyhnout. Pokud se hráč dostane do kontaktu s nepřítelem, padá dolů na nejbližší římsu pod ním. Když se tam žádná nenachází, padá do vody a přichází o život. I když ale hráč o život nepříjde a spadne jen na řimsu pod ním, není tak úplně vyhráno. Časový limit je neúprosný a každá vteřina se počítá.

Nejzajímavějším prvkem hry je iluze třetího rozměru vytvořená otáčením věže. Kromě toho není na Nebulusu nic extra zajímavého. Barevná paleta je hodně strohá, design nepřátel primitivní a nezajímavý. Zvuk ve hře je takřka nulový.
Zajímavé grafické zpracování.
Nepěkná barevná paleta, téměř nulové audio, obtížnost.
5