Logo Arkanoid
Arkanoid
Taito Rok vydání: 1986 Velikost: 1.5MB Staženo: 20x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY STÁHNOUT ZDARMA
Arkanoid je klasická arkádova hra z roku 1986, původem z automatů. Jedná se o jednu ze základních ikonických her, mezi které se řadil třeba i Pac-Man, nebo Space Invaders. Hru vytvořili designéři Akira Fujita a Hiroshi Tsujino, kteří se inspirovali původním Atari Breakout - jednoduché hře pouze pro Atari a automaty, která se inspirovala další známou hrou - Pong.

Hráč ovládá pohybující se platformu známou jako Vaus. Má za úkol zničit všechny barevné bloky na obrazovce pomocí míčku, který odpaluje již zmíněnou plošinkou. Některé bloky obsahují power-upy, tedy speciální bonusy, které mají různé efekty. Například zvětšení vaší odpalovací platformy, více míčků na obrazovce, nebo přeměnění Vausu na laserový kanón. Samotné bloky jsou taky různých typů, některé můžou být nezničitelné nebo se dají zničit až na více zásahů. Pokud hráč o míček přijde, přichází zároveň i o jeden z životů.

Hra má pěknou a rychlou grafiku. Míčky reagují rychle a poměrně očekávaně. Hráč si navíc může před spuštěním vybrat, jestli chce hrát na myši, nebo třeba na klávesnici. To je podle mě příjemné plus.

Arkanoid na mě udělal dojem, protože vypadá na PC jako jeden z nejlepších portů z výčtu těch největších klasik. Velice povedená hra, které není mnoho co vytknout.
Pěkná barevná a rychlá grafika, power-upy, možnost zvolit si myš nebo klávesnici.
Nic mě nenapadá.
9