Alley Cat
Synapse Software Rok vydání: 1984 Velikost: 29.7kB Staženo: 3x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Skok
Speciál. akce/pití
Pauza
+
Zap/vyp zvuk
+
Restart
STÁHNOUT ZDARMA
Alley Cat je přeportovaná hra na osobní počítače původně z 8 bitových Atari. Hráč ovládá kocoura jménem Freddy, který se snaží získat svou lásku Felicii. K tomu je potřeba vyskákat na odpadkové koše, plot nebo šňůry na prádlo, vstupit do otevřených oken jednotlivých domovů a plnit různé úkoly.

V jedné z místností je uprostřed stůl s ptačí klecí. Cílem je odtlačit klec ze stolu a poté chytit ptáka, který unikne z klece. V další místnosti akvárium, do kterého může kocour vlézt a sežrat všechny ryby a zároveň uhýbat úhořům. V místnosti s ementálem je potřeba pochytat všechny myši, nebo v místnosti s řadou spících psů sežrat všechno jídlo z misek. V další výzvě musí kocour posbírat tři kapradiny z horní části knihovny a vyhnout se velkému pavoukovi, který se může seshora spustit.

Hra využívá CGA grafiku, takže má dost omezenou paletu barev, kde většinou převažuje růžová, jak se můžete přesvědčit v přiložených screenshotech. Se zvuky to není o moc lepší.

Alley Cat je taková směsice miniher, které musíte plnit úspěšnýcm průchodem. Díky tomu působí na svou dobu poněkud obsáhle, každá lokace je totiž unikátní. Nevýhodou je vysoká obtížnost, což je ale u her podobného data vydání docela standard.
Na svou dobu dostatek unikátních lokací a miniher.
V některých okamžicích dost nefér, nepěkná grafika poplatná své době.
6