Operation Wolf
Taito Rok vydání: 1989 Velikost: 3.5MB Staženo: 4x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Kulomet
Granáty
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
V High-score stisknout F10
Obnov. zdraví+náboje
F7
Skok do další úrovně
F8
Nesmrtelnost
F9
STÁHNOUT ZDARMA
Operation Wolf je klasická on-rail střílečka z arkádových automatů z roku 1987 od společnosti Taito. O dva roky později byla portována na spoustu různých systémů včetně naší DOS verze. Později vyšly další tři pokračování - Operation Thunderbolt, Operation Wolf 3 a Operation Tiger.

Hráč se vžije do role člena speciálních jednotek Roye Adamse a pokusí se zachránit pět rukojmích, kteří jsou drženi v zajetí na nepřátelském území. Hra je zobrazena z pohledu první osoby a je tzv. on-rail, tedy na kolejích, kdy se obrazovka sama posouvá krajinou a vy jen střílíte po nepřátelích. Není tedy potřeba používat klávesy k pohybu.

Hra je rozdělena do šesti fází, například vojenská základna, džungle, vesnice, nebo třeba koncentrační tábor. Pro úspěšné splnění jednotlivých fází je potřeba zabít určitý počet vojáků a vozidel. Hráč začíná s určitým počtem nábojů a granátů. V průběhu hry může munici měnit nebo navyšovat. Bomby se vystřelují PTM a způsobí těžké zranění všem jednotkám naobrazovce. Na obrazovce je v průběhu hry možné získat různé věci usnadnující postup hrou. Mnohdy jsou schovány v bednách, sudech, nebo třeba v kokosech. K jejich aktivací stačí pouhý výstřel. Lze tak získat munici navíc, dynamit, nebo kulomet.

Grafika hry je podle mě povedená a zásadně nezaostavá ani za automatovou předlohou. Nutno ale i dodat, že všeobecně on-rail aotomatové střílečky mají sympatické vizuální provedení. Jediné negativum tak za mě zůstává možná slabý počet lokací a extrémní obtížnost převzatá z automatu, kde nešlo o hráčův úspěch, ale generování peněz majiteli.
Grafika nezaostávající za automatovou předlohou, hratelnost, jediná on-rail střílečka svého druhu na DOS.
Extrémní obtížnost, mohlo být víc lokací.
7