Grand Theft Auto
DMA Design Rok vydání: 1997 Velikost: 60.7MB Staženo: 14x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem GTA.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!

Klávesou F11 lze měnit rozlišení hry.

Jak získat hodně peněz? Najděte si vlakovou stanici s výstupištěm jen na jedné straně, vemte plamenomet a ukradněte vlak. Potom vystupte a začněte střílet, až nebude nikdo živý. Znova vstupte do vlaku a ukradněte ho a zopakujte to samé znova. Lze opakovat do nekonečna.

Peníze lze vydělávat i legálnější cestou - jakékoliv auto, nebo motorku lze zpeněžit v docích, kde je speciální žlutá konstrukce (jeřáb). Po vystoupení si jeřáb vozidlo vezme a dostanete odměnu.

Pokud zastavíte autem u zdi tak, aby byly zablokované dveře řidiče, policie na vás nemůže.

Nejrychlejší auta jsou: Cossie, Beast GTS, Superbike, Counthasth, Stinger.
Otáčení
Nasedání do auta
Předchozí zbraň
Pohyb
Útok
Nadávky/klakson/věž
Skok
Následující zbraň
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Aktivace cheatů
Přejmenujte postavu cheatem
Žádná policie
iamthelaw
Štíty a zbraně
suckmyrocket
Nesmrtelnost
itstantrum
STÁHNOUT ZDARMA
Hra je kvůli výpadkům serveru rozdělena do několika částí. Nezavírejte okno, dokud nebudou všechny kompletně staženy.
Vývoj první hry ze slavné série GTA byl zpočátku více než komplikovaný. Vývojáři z DMA Design, bývalého Rockstaru, začali na titulu pracovat v dubnu roku 1995 pod původním názvem Race´n´Chase. Velkou inspirací byl Pac-Man, kde se proplétáte bludištěm, požíráte kolečka a musíte si dávat pozor na nepřátelské duchy. Podobně to funguje v městském GTA s chodci a policií.

Grand Theft Auto je gangsterská akce v otevřeném městě z pohledu seshora. Je založená na velkém počtu misí v šesti úrovních rozdělěných mezi tři hlavní města. Každé z nich je vytvořeno podle skutečného předlohy - New York, San Francisco a Miami.

Hráč může získat celou řadu zbraní nebo jiného vybavení, krást auta a dostat se do křížku s policií. Policie je tu jedním se základních prvků. Při páchání trestné činnosti se zvyšuje jejich intenzita dopadení dokud není hráč zatčen, nebo jí neunikne. I když se to nemusí na první pohled zdát, tak postup hrou je čistě lineární. Po splnění mise se automaticky zpřístupní další na sebe navazující. Pokud hráč umře - hra nekončí. Sice přijde o veškeré vybavení a skóre, ale misi je možné hrát znova.

Neustálé odklady hry a díky tomu i dlouhý vývoj se podepsal na grafice hry. Ta je na první pohled už trochu zastaralá. Celý svět včetně aut a postaviček je znázorněný pouze 2D sprity, jen budovy jsou vyhnané třetím rozměrem do výšky. Samotné detaily aut a postav, fyzika, jizdní model, to vše působí na rok svého vzniku docela zastarale. A samotné ovládání hry není taky řešeno úplně šťastně. Ale i přes nějaké technické neduhy a ovládání se jedná o zajímavý titul, protože nic podobného do té doby v herním světě neexistovalo. A navíc, kdo by si nechtěl zkusit první díl legendární série?
První hra slavné série, otevřený svět v několika městech, spousta dopravních prostředků, soundtrack, policie.
Slabá grafika, špatný jízdní model a šílené ovládání jak při řízení, tak i při chůzi a střelbě.
7