Dangerous Dave 2
ID Software Rok vydání: 1991 Velikost: 198.1kB Staženo: 13x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hned na začátku hry, když vyskočíte na větev stromu a přeskočíte plot, se dá u vchodu do domu vyskočit na střechu a skákáním se dostat až na vrchol domu. Nechoďte až na konec domu, ale nastavte se tak, abyste měli nad hlavou dva volné čtverce. Potom skočte doleva a to tak, abyste dopadli na schod ve tvaru lebky.

Pokud v pátém kole hned na začátku skočíte do levého horního rohu (šikmá zem), dostanete se do bonusového kola - tzn. Warp zóny.

Na začátku osmého kola seberte Jetpack a skočte do díry mezi ohni. Až proletíte kolem ohňů, držte šipku do strany. Buď doleva nebo doprava po nejvyšší části obrazovky. Je zde další Warp zóna.

Pokud chcete dostat hodně bodů, tak než vlezete do jakékoliv Warp zóny, projděte celé kolo, seberte všechny body a skočte do Warp zóny. Když ji projdete, jste zas na začátku úrovně a všechny body tam budou znova.

Jak zabít poslední zrůdu hry? Po dopadu zamiřte nahoru a vystřílejte do lebky celý zásobník až na jednu střelu. Pak přeběhněte obrazovku na druhou stranu úplně ke kraji a dobijte si tři náboje na zabití těch rukou - a zabijte je. Pak si rychle stoupněte úplně ke kraji - až po vás lebka vystřelí ohnivé koule, měly by vás minout. Nabijte si úplně celý zásobník a nastřílejte všechno do ní. Pokud se trefíte všemi střelami - je K.O.
Pohyb
Skok
Míření
Informační okno
Požadovaný cheat se objeví po najetí kurzoru.
Přidá body (5x život)
F + F12
Nesmrtelnost/munice
G + G12
Skok do úrovně
W + F12 (poté #)
STÁHNOUT ZDARMA
Oficiálním názvem Dangerous Dave in the Haunted Mansion, ale známý hlavně jako Dangerous Dave 2 je akční scrollovací plošinovka z klasického bočního dvourozměrného pohledu vytvořená společností ID Software a Softdisk. S původním "Nebezpečným Davem" hra nemá mnoho společného.

Daveovým úkolem je zachránit svého bratra Delberta, ztraceného ve strašidelném sídle plném různých tvorů. Putování obsahuje osm úrovní, ve kterých jsou například zombíci, duchové, nebo třeba nebezpečný sliz. V jednotlivých úrovních jsou různé nástrahy, pasti a diamanty, které Dave může sbírat.

K tomu všemu dělá hlavnímu hrdinovi v červené kšiltovce společnost jeho brokovnice. Ta se chová v porovnání s jinými hrami docela originálně. Hráč má osm nábojů znázorněných na hlavní obrazovce, pokud náboje dojdou, musí dobíjet. Ty se dobíjí automaticky, když je hráč vteřinku v nečinnosti, každopádně čím víc se jich dobíjí, tím dýl to trvá. Takže je nutnost někdy trochu taktizovat. Lze také střílet mírně nahoru nebo dolů. Co se týče obtížnosti, ta je docela vysoká, na což jsme u her podobného typu a roku vydání zvyklí, protože hru nelze ukládat. Hráč začíná se třemi životy a další může získat v tajných místnostech nebo sesbíráním 10 tisíc bodů.

Hra běží na enginu Shadow Knights s úpravami pro plynulejší pohyb postav. Grafika je u těchto her asi věc vkusu, ale mně osobně se zrovna u Dangerous Davea líbí, protože je oproti jiným trochu dospělejší a designově reálnější. Přece jen americký chlapík v kšiltovce s brokovnicí zabíjející zombíky má něco do sebe. A dospělost podtrhuje třeba několik druhů smrti. Detailní animace proběhne vždy, když vás nějake monstrum dostane.
Plynulost hry, hratelnost, dospělejší téma které nebylo u podobných her zvykem, poměrně reálny design úrovní.
Nešťastně rozložené ovládácí klávesy, nemožnost uložení.
9