Another World
Delphine Software Rok vydání: 1991 Velikost: 1.1MB Staženo: 4x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Pohyb
Pauza
Akční tlačítko
Vypnutí zvuků
STÁHNOUT ZDARMA
Another World, někde známá taky jako Out of this World, nebo Outer World, je příběhová akční plošinovka s adventurními prvky. Celou hru vytvořilo jen pár lidí v čele s Éricem Chahi pod hlavičkou Delphine Software. Původně vydaná pro Amigu a Atari, poté portována pro DOS, Apple a všechny populární konzole.

Příběh pojednává o mladém vědci jménem Lester Chalkyn King, který jednoho večera přijíždí ve svém Ferrari k laboratoři, ve které chystá provést experiment s urychlovačem částic. Když Lester začne experiment provádět, venku začně bouře a jeden blesk uhodí do budovy laboratoře a dostane se až do urychlovače. Okolnosti nakonec vyústí v to, že Lester je i s ovládacím pultem vržet do jiného světa. V onom jiném světě bojuje s jejími obyvateli - jak lidskými, tak i zvířecími. Poté co se Lester zachrání a najde zbraň, rozhodne se se svým osudem něco udělat a probojovat se ke svobodě.

Hra je hodně minimalistická. Nejsou tady žádné ukazatele zdraví, nábojů, skóre, ani ničeho jiného. Hráč ovládá postavu šipkami a k tomu používá pouze jedinou klávesu, tzv. akční tlačítko k manipulaci nebo použití předmětů. Celý příběh Another World není nikterak dlouhý, ale o to je těžší (jak jinak). Proto je rozdělen do celkem 13ti levelů, ve kterých když umřete, začnete od začátku levelu, nikoliv celé hry. Jedná se o akční plošinovku, takže hlavní hrdina střílí, utíká, plazí se, přeskakuje, aktivuje nebo deaktivuje předměty, a tak, jak to už u podobných her bývá. Přesto je tato v mnohém jiná...

Ve hře je totiž nevídaný počet nascriptovaných událostí a proto nepůsobí v žádném okamžiku stereotypně. Díky vektorové grafice s uměleckou stylizací, která sice není tolik detailní, jako by byla s bitmapovými sprity, má ale spousty animací a vlastně žádná část žádné obrazovky ve hře není statická. Na pozadí i v popředí se pořád něco hýbe, hlavní hrdina dokáže reagovat na vzniklé situace a podle toho se třeba pohybovat. Ono už při legendárně zdařilém intru zjistíte, že se jedná o kuriozitní filmově laděný počin. Takže žádný Mario. Toto je úplně něco jiného a pokud vás neodradí v některých úsecích obtížnost, nezbývá než hru doporučit.
Krásná umělecká grafika, filmovost, originální netradiční pojetí.
V některých pasážích frustrující a neférová obtížnost.
9