Alcatraz
221B Software Rok vydání: 1992 Velikost: 740.9kB Staženo: 6x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Zbraně lze měnit pouze v úkrytu, využívejte je takticky.

Doporučuji být neustále v pohybu a hlídat si náboje.
Pohyb
Úkryt/skok
Akce/přepínání zbraní
Přepínání postav v SP
Přikrčení
STÁHNOUT ZDARMA
Americký ostrov Alcatraz osídlil známý zločinec Miguel Tardiez a vybudoval zde centrum své distribuční sítě pro operace spojené s drogami a zbraněmi. Když se US Navy SEAL dozvěděli, co se v Americe děje, vysílají své nejepší muže - Brida a Fista. Jejich mise je jasná. Dostat se tajně do bývalého vězení, najít důkazy o drogách a nelegálních zbraních a zatknout Tardieze. Hráč přistává na pláži a snaží se probojovat přes vysoce trénované vojáky Tardieze.. Tam začíná vaše mise.

Alcatraz je hra dvou tváří. Začíná v klasickém bočním scrollovacím 2D pohledu, poté v další lokaci uvnitř věznice se přepíná do krokovacího pseudo 3D pohledu podobnému tomu z Dungeon Mastera. V bočním pohledu hráč běhá doprava a doleva, skáče, krčí se a samozřejmě střílí. Od mrtvých nepřátel můžete brát zbraně, ale měnit je lze pouze v krytech, které jsou jen na určitých, né vždy na první pohled viditelných, místech. To je hodně nepříjemné, zvlášť pokud se nepřátelé spawnujou kolem vás neustále dokola.

FPS režim je úplně odlišný. Pohybujete se standardně, ale při střelbě je potřeba ještě nasměrovat zbraň, což se dělá stejnými klávesamy jako při pohybu. Ta má tří polohy a ideální je si ji připravit na střelbu přímo před sebe. Dle mě, slušně řečeno, hodně nepraktické řešení, obvzlášť když už je v roce 1992 na světě hra jako Wolfenstein. V tomhle 3D pohledu je zvláštně řešen i pohyb nepřátel, kteří se bez nějakých výjimek pohybují pořád dokola jako po kolejnici, takže si na ně stačí počkat v jejich okružní trase.

Grafika hry je vcelku povedená hlavně díky atraktivnímu prostředí malého ostrůvku s pevností Alcatraz. Audio je na tom o poznání hůř. Hudba nulová a všeobecně je zvuků po skromnu. Hru neskutečně sráží její velká obtížnost. I když se vypne v nastavení druhý hráč, stejně je na obrazovce. Panebože proč? A vy se můžete mezi oběma postavami přepínat, ale to si vážně někdo myslel, že to bude využívat? Velká škoda nevyužitého potenciálu..
Zajímavé prostředí, hra pro dva hráče.
Špatná FPS část, neutuchající respawn nepřátel, výměna zbraně jen v krytu, málo ovládacích kláves, nejasně značený kryt.
3