Abuse
Crack dot Com Rok vydání: 1996 Velikost: 11.3MB Staženo: 4x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Jestliže pro určitou zbraň dochází munice, ale pro jinou jí máte dost, pak během střelby (LTM) stiskněte zároveň i pravé tlačítko. Pro Afterburner můžete použít munici pro Granades. Tento postup ale nelze použít pro Laser.
Pohyb
Střelba
Skok/šplhání
Speciální schopnost
Aktivace tlačítek/plošin
Listování zbraněmi
STÁHNOUT ZDARMA
Abuse je 2D hra z bočního pohledu, kde běháte směrovými klávesami a zaměřujete a střílíte myší. Vyvinula ji ne příliš známá společnost Crack dot Com roku 1996. Hra se svým vzezřením mohla inspirovat filmovými Vetřelci a také bývá označována za Dooma v 2D prostředí.

Protagonista hry jménem Nick Vrenna byl neprávem zavřen do vězení, ve kterém zaměstnanci provádějí na vězních lékařské experimenty. Dojde k vězeňské vzpouře a experiment se pokazí. Lidé kromě Nicka, který se zdá být imunní, jsou infikováni látkou zvanou Abuse, která je následně proměňuje v monstra. Nick se později vyzbrojí a probojuje se skrz hordu, aby zabránil katastrofě a probojoval se ven z vězeňského koplexu.

Částečně může Abuse působit jako temnou plošinovku s bočním rolováním. Není to ale úplně pravda, protože se tu neklade důraz na překonávání překážek, ale výhradně na arkádovou akci. Jak už bylo naznačeno v úvodu - klávesnice se používá pro pohyb postavy hráče, zatímco myš k míření a střílení. Nick může dělat pouze základní úkony jako je skákání, šplhání, úkroky dopředu nebo dozadu. Většinu hry bojujete proti různým druhům mutantů, kteří nejraději útočí v obrovských rojích, takže o zběsilou akci rozhodně není nouze. Kromě výrazné akční složky hra obsahuje i jednoduché hádanky, které obvykle zahrnují přepínače nebo tlačítka.

Hra kromě singleplayeru obsahovala i multiplayer. Síťové rozhraní fungovalo prostřednictvím IPX/SPX. Grafika hry ničím extra nepřekvapí. Dvourozměrná akční hra z bočního pohledu dokáže zaujmout asi jen velkým množstvím pohybujících se nepřátel na obrazovce. Aby na to dosahoval výkon enginu, hra umožňuje vypínat objekty, které nejsou v dosahu herního okna. To znamená, že hráč a ani nepřítel, i když střílí zbraní s "nekonečným dostřelem" nikdy nezasáhne cíl v delší vzdálenosti od kraje obrazovky.
Nenáročná zběsilá akce, jednoduché ovládání, možnost taktizovat.
Grafika, ani celá hra ničím nepřekvapí.
7