Secret of Monkey Island
Lucasfilm Games Rok vydání: 1990 Velikost: 103.1MB Staženo: 3x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem THE SECRET OF MONKEY ISLAND.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!

Jméno hlavního hrdiny Guybrush je smyšlené. Vzniklo jednoduše tak, že si Ron Gilbert uložil soubor s hlavním hrdinou v grafickém programu pod názvem Guy. Program měl příponu .brush.

Monkey Island opravdu existuje. Jeho předloha se nachází v Karibiku a jmenuje se Isla de la Mona. Rozměrem i tvary odpovídá přesně tomu hernímu.
STÁHNOUT ZDARMA
V překladu Tajemství Opičího ostrova je grafická point-and-click adventura z roku 1990 od studia Lucasfilm Games. Hru vymyslel už v roce 1988 Ron Gilbert společně s Timem Schaferem a Davem Grossmanem. Gilbert si ve hře zakládal na průzkumu prostředí a řešení hádanek na úkor nekompromisních a frustrujících smrtí hlavní postavy v konkurenčních hrách.

Mladík Guybrush Threepwood připlouvá na fiktivní ostrov Mêlée s touhou stát se pirátem. Vyhledá pirátské vůdce ostrova, kteří mu řeknou, že musí splnit tři zkoušky, aby se jím stal. Vyhrát šermířský souboj s Carlou, místní mistryní, najít zakopaný poklad a ukrást cennou modlu z guvernérova sídla. Při plnění úkolů Guybrush putuje po celém ostrově, kde se také doslechne o příběhu piráta duchů LeChucka, který zřejmě zemřel při výpravě na tajemný Monkey Island. Po sledu několika událostí se Guybrush LeChucka bude snažit na tomto ostrově najít a zachránit guvernérku Elaine, kterou padouch unesl a chce si ji vzít.

The Secret of Monkey Island je klasická 2D adventura. Hráč ovládá postavu Guybrushe a interaguje s prostředím hry. V původní verzi hry bylo obsaženo dvanáct příkazů, v pozdější verzi devět, jako například mluvit, vzít, nebo použít. Pokud jste nezvolili správný příkaz k úkonu, hra vás nepustila dál. Při rozhovorech s postavama může hráč volit z několika témat dialogu. Monkey Island je jednou z prvních her, která takovou technologii obsahuje.

Hra má moc pěknou stylizovanou grafiku postavenou v lehce modifikovaném enginu SCUMM pro trochu přívětivější prostředí oproti předchozím hrám. Kromě krásné grafiky je nutno vypíchnout i vkusný smysl pro humor a hratelnost. Původní EGA verze vyšla na disketě a měla rozlišení 320x200 a 16 barev, kvůli čemuž bylo prostředí často znásilněno do bizardních barevných tónů. Pozdější VGA verze obsahovala 256 barev a vysoce kvalitní soundtrack na CD. Verze na Smetišti her obsahuje neoficiální českou lokalizaci v podobě titulků..
Nádherná, až umělecká grafika, humor, hratelnost, česká lokalizace.
Zastaralé ovládání příkazy na obrazovce.
10