Posel bohů
Unknown Identity Rok vydání: 1998 Velikost: 7.3MB Staženo: 24x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: nehodnoceno
Dosud hodnotilo 0 uživatelů.
Uživ. hodnocení: žádné DOPLŇKY DO HRY
Hra se spouští souborem POSEL BOHŮ.BAT bez klasického zapínání přes DosBox!
STÁHNOUT ZDARMA
Hra je kvůli výpadkům serveru rozdělena do několika částí. Nezavírejte okno, dokud nebudou všechny kompletně staženy.
Posel bohů, v anglickém překladu Messenger of the Gods, je česká adventura z roku 1998 od společnosti Unknown Identity. O sedm let později vyšel remake NiBiRu. Vývojáři se inspirovali sérií her Indiana Jones od LucasArts.

Vžijete se do role Stanislava Novotného, památkového úředníka z Prahy, který má za úkol prozkoumat starý nacistický bunkr v Čechách. Dostanete se na spoustu zajímavých míst - do Amsterdamu, střední Ameriky, Guatemaly, kde nakonec budete muset vyřešit mayskou záhadu.

Jedná se o klasickou adventuru, ve které myší hledáte interaktivní prvky na obrazovce. Věci je možné vzít, nebo nějakým způsobem použít, s ostatními lidmi je možné mluvit na několik různých témat. Oproti jiným hrám tohoto žánru, hlavně tedy těmi českými, sází Posel bohů na vážnější a dospělejší témata a postrádá humorný prvek, což je mi subjektivně sympatické. Mimo to je poměrně neobvyklé, že hráč nevidí na obrazovce vlastní postavu, ale sleduje herní scénu z pohledu vlastních očí.

Hra má extrémně zastaralou grafiku a působí, jakoby byla minimálně o pět let starší, než doopravdy je. VGA grafika s rozlišením 320x200 je v roce 98 výsměch. Naproti tomu profesionální český dabing je povedený. V hlavních rolích se představí Pavel Soukup, Antonín Navrátil, Jakub Saic, nebo Eva Spoustová. Předností je i rozsáhlost hry a vesměs logické používání předmětů. Hra obsahuje přes 70 lokací, 45 postav a přes stovku použitelných předmětů. Nevýhoda je, že nelze odkliknout dialogy a a musíte je otrocky poslouchat, klidně i po několikáté.
Skvělý český dabing namluvený předními českými dabéry, spousta herních obrazovek, logičtější adventurní přístup.
Velmi zastaralá grafika a rozlišení, slabší animace, občas padá hra, obtížnost.
6