Logo Polda
Polda
SleepTeam Rok vydání: 1998 Velikost: 364.4MB Staženo: 201x OHODNOTIT HRU
Jedna hvězda pro špatnou, pět hvězd pro skvělou hru. Hodnoťte podle Vašeho nejlepšího uvážení. Děkuji za názor!
Aktuálně hra obdržela průměrné hodnocení: 5.0/5
Dosud hodnotilo 1 uživatelů.
Uživ. hodnocení: 5.0/5 DOPLŇKY DO HRY
Pohyb/prohlížení
Akce
Inventář
STÁHNOUT ZDARMA
Kdo by v Česku nebo na Slovensku neznal herní sérii Polda. Už přes 20 let je na herní scéně její první díl. Díl série, která přežívá až dodnes. Roku 1998 ji vytvořilo studio SleepTeam. Ti vytvořili ještě o tři roky později freeware hru Bulánky a pak pouze několik miniher.

V české obci Lupany byly uneseny dvě osoby. Vyšetřováním je pověřen svérázný policista Pankrác, kterého se ujmete vy. Známý je pouze jeden svědek - důchodce. Tohle je celkem klasický scénář jakékoliv vraždy nebo únosu, ale tím veškerá reálná srovnání končí. Pankrác se do případu pouští po hlavě a značně neotřelým způsobem.

Polda je adventura toho nejklasičtějšího typu. Hraje se pomocí myši, sbíráte předměty do inventáře, promlouváte s ostatními obyvateli vesnice a řešíte všemožné hádanky a hlavně policejní případ. Dialogy jsou na české poměry fantastické, dabingu se ujali přední čeští dabéři jako je Luděk Sobota, Jiří Lábus nebo Petr Nárožný. A to jsou co se týče herectví a dabování opravdové persony. Grafika je na svou dobu hodně průměrná, až podprůměrná, ale je ručně kreslená a má své kouzlo dodnes. Největší problém je tradičně s obtížností a logikou používání předmětů. Opět, jako je to už alespoň u tuzemských produktů zvykem, je využit styl "zkus použít vše na vše a máš vyhráno".

Pro lidi, kteří mají rádi české adventury, tak je Polda 1 povinnost. Perfektní dabing, spousta aktivních postav, hodně vtipných dialogů v roztomilé grafice a bohužel taky hodně nelogických rozhodování. Hře chybí modernější prvky, jako je rychlý pohyb dvojklikem, nebo větší scény se scrollovací kamerou. Přesto hra zestárla se ctí a lze ji bez problémů hrát i dnes. Oproti pozdějším pokračováním mi více sedl i humor, který je takový méně nucený a přirozenější. V devadesátkách je Polda jednou z největších tuzemských legend.
Perfektní český dabing namluvený excelentními dabéry, humor, spousta postav a lokací.
Průměrná grafika, spousta nelogických kombinací a rozhodnutí.
8